XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020 r.

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca lipca. Kościół wspomina dziś św. Annę i św. Joachima- rodziców N. Maryi Panny. Kończy się też XXI Tydzień św. Krzysztofa. Niech wstawiennictwo Patrona kierowców i podróżujących pozwoli nam zawsze bezpiecznie i szczęśliwie osiągać cel podróży.

2. W najbliższą środę,ostatnią miesiąca zapraszamy Różę Żywego Różańca na comiesięczna Zmianę Tajemnic po Nowennie.
– Modlitwę różańcowa poprowadzą Róże P. Heleny Burkiewicz i P. Stanisławy Burkowicz.

3. W sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc wakacyjny sierpień, który od lat jest poświęcony w Polsce modlitwom o trzeźwość Narodu. Jest to też miesiąc licznych pielgrzymek zdążających na Jasną Górę do Królowej Polski. W tym roku będą one miały nieco inny, ograniczony charakter ze względu na pandemię.

4. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina:
– w środę św. MARTĘ , Patronkę gospodyń domowych.
– w piątek św. IGNACEGO z Loyoli, zakonnika, założyciela Zakonu Ojców Jezuitów.

5. W sobotę, która jest I sobota miesiąca Matce Bożej Niepokalanej polecać będziemy też bohaterów, którzy 76 lat temu zginęli walcząc w Powstaniu Warszawskim /1944 r./

6. SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA:
Korol Paweł, Król Rafał, Duda Piotr, Duda Marcin, Widła Jan, Tabak Andrzej, Solarz Czesław, Stańdo Stanisław, Zabzdyr Irena, Solarz Wojciech.

7. Kuria Diecezjalna przypomina, że zgodnie z prawem Kościoła funkcję: Rodzica Chrzestnego, świadka Bierzmowania oraz Świadka przy zawieraniu Sakr. Małżeństwa mogą pełnić tzw. katolicy praktykujący. Nie może jej pełnić ktoś, kto regularnie lekceważy uczestnictwo w niedzielnej Mszy św., albo ma inne przeszkody uniemożliwiające przyjęcie Komunii św. Bardzo często taką postawę reprezentują ludzi młodzi, którzy dystansują się od K-ła, a okazyjnie chcieliby pełnić wspomniane wyżej funkcje. Warto wiedzieć o tych przepisach K-ła, aby później nie stawiać duszpasterza w kancelarii w trudnej sytuacji odmowy wydania zaświadczenia, że ktoś jest praktykującym katolikiem, gdy on takowym w istocie nie jest

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny z jego ciekawymi artykułami.

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Msze św. gregoriańskie za śp. Jana Wołowca utworzone z intencji pogrzebowych są w gablocie parafialnej.

Dodaj komentarz