XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020 r.

– XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXI Tydzień św. Krzysztofa Patrona kierowców i podróżujących. Zgodnie z zapowiedzią z ub. niedzieli po każdej Mszy św. modlimy się o szczęśliwą podróż i błogosławimy pojazdy .Każdy kierowca otrzyma obrazek z modlitwą do św. Patrona i okolicznościowy breloczek upamiętniający 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

2. W Lipnicy Murowanej kończy się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona, który jest wzywany jako Patron w czasach epidemii.

3. W ub. niedzielę przeżywaliśmy Odpust ku czci naszej Patronki św. Małgorzaty P. i M. Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnej modlitwie i za złożone ofiary na pokrycie kosztów związanych z remontem naszych organów. Bóg zapłać !!!
– Dziękujemy P. Antoniemu i Tomaszowi Błasińskim za prace elektryfikacyjne związane z podłączeniem silnika i wiatrownicy.
– Dziękujemy P. Magdalenie i Marcinowi Radzięta za wkład przygotowanie spotkania odpustowego na plebani.

4. W kalendarzu K-ła wspominamy w tym tygodniu:
– poniedziałek – bł. CZESŁAWA kapłana, Patrona Wrocławia
– środa – św. MARIĘ MAGDALENĘ,
– czwartek – św. BRYGIDĘ, zakonnicę, Patronkę Europy,
– piątek – św. KINGĘ, zakonnicę, Patronkę Starego Sącza,
– sobota – św. JAKUBA APOSTOŁA
– W sobotę na Ujeździe we wspomnienie św.Kingi zostanie poświęcona, odrestaurowana Kaplica ku jej czci na Mszy św. o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej odnowy: P.Kolasa, P. Tabor i Marzec, P. Kłósek, P.Kowalczyk i wszystkim innym, którzy włączyli się w jej odnowę.

5. Sprzątanie kościoła:
ŁYDUCH RAFAŁ, SROKA GRZEGORZ, BĘBENEK ANTONI, OLSZAŃSKA IRENA, MIKOŁAJEK BRONISLAWA, DUTKIEWICZ DANUTA, STAŃDO PIOTR, STAŃDO ADAM, RONA NĘDZA-SIKONIOWSKI

6. Modlitwę Różańcową przed Nowenną w środę 22 lipca poprowadzi Róża P. Tomasza Babrala i Wiesława Kukli.

7. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra dla dzieci.

8. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii

Wójt Gminy Trzciana dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich i podnieśli frekwencję, dzięki której Gmina otrzymała promesę na nowy samochód strażacki.