XV NIEDZIELA ZWYKŁA / ODPUST – 12.07.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– 12.07.2020 r.  Odpust ku czci św. Małgorzaty P. i M.

1. Dzisiejsza Uroczystość Odpustowa ku czci św. Małgorzaty P. i M. przypomina nam o obowiązku troski o naszą wiarę, którą winniśmy odważnie wyznawać, jak czyniła to św. nasza Patronka jeśli chcemy kiedyś dostąpić chwały i radości nieba.
– Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w tej odpustowej Eucharystii wszystkim jej uczestnikom:przybyłym gościom,przebywającym na wakacjach i urlopach oraz wiernym naszej wspólnoty parafialnej.
– Dziś dzień wyborów prezydenckich. Idźmy do nich aby spełnić swój patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny.

2. Jutro w poniedziałek 13.07 przypada liturgiczne wspomnienie św. Małgorzaty P. i M. Tradycyjnie zachęcamy do odziało we Mszach św., które będą celebrowane o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00. Słowo Boże na wszystkich Mszach wygłosi ks. mgr Maciej Biedroń-student teologii w Pampelunie/Hiszpania/ .

3. Ofiary złożone na tacę w najbliższą niedzielę 19 lipca będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dołączmy i my do grona hojnych ofiarodawców tej uczelni.

4. W Lipnicy Murowanej rozpoczyna się dziś tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona. Nasza parafia jest zaproszona na piątek 17 lipca na godz. 19.00 . Ze względu na pandemię udamy się z pielgrzymką ale tym razem autokarem. O godz. 18.15 będzie podstawiony/bezpłatnie/ autokar na placu przy kościele ,którym udamy się do Lipnicy. Zapisy chętnych do środy w zakrystii ..

5. Modlitwę Różańcową przed środową Nowenną poprowadzą róże: P. Jadwigi Krawczyk i P. Jadwigi Babral.

6. Sprzątanie kościoła : Pawłowski Bogdan, Stańdo Marek, Tyrała Jan, Durak Janusz, Furtak Katarzyna , Zdebski Jerzy, Duś Kazimierz, Sudoł Jacek i Kita Zygmunt.

7. W najbliższą niedzielę 19 lipca rozpoczyna się XXI Tydzień św. Krzysztofa ,Patrona kierowców. Z tej okazji po każdej Mszy św. będziemy błogosławić pojazdy i modlić się o szczęśliwa drogę dla ich użytkowników. Złożona ofiara przez kierowców przy tym błogosławieństwie , będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy. ….

8. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

9. W Kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy ;
– w poniedziałek św. Małgorzatę, naszą Patronkę oraz św. Pustelników :Andrzeja Świerada i Benedykta,Patronów diecezji tarnowskiej.
– we czwartek ; Matkę Boża z Góry Karmel
– w piątek św. Szymona z Lipnicy,Zakonnika,Patrona w epidemii.

10. Trwają jeszcze zapisy chętnych na Pielgrzymko-wycieczkę do Czech, m.innymi do Sanktuarium narodowego Czechów w Sviatej Horze , oraz do Pragi i Karlowych Var. Bliższe informacje na afiszu w gablocie .

11. DZIĘKUJEMY bardzo serdecznie za wszystkie złożone dziś ofiary przeznaczone na zakończoną rewitalizację organów oraz na dalsze prace wykończeniowe wnętrza nowej plebani. BÓG ZAPŁAĆ !
-Dziękujemy P. Katarzynie i Pawłowi Kłósek z Ujazdu za ustrojenie wnętrza kościoła na dzisiejsza uroczystość. – P. Markowi Bujak i Pawłowi Stawarz za wykoszenie trawników przy parkingu kościoła i budynku nowej plebani.
-Właścicielom Firmy ASGA z Kierlikówki za ofiarowane po raz kolejny szaty liturgiczne dla naszej parafii.
11. Wyrażamy wdzięczność Bogu za dar przeżywania kolejnego Odpustu ku czci naszej Patronki św. Małgorzaty P. i M. Wdzięcznym sercem ogarniamy wszystkich,którzy na różny sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg naszego parafialnego święta.
– Dziękujemy O.Herbertowi Nesterenko z Zakonu Ojców Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej za ochotne przyjęcie zaproszenia do wygłoszenia Słowa Bożego wczoraj na Cmentarzu i dziś na wszystkich odpustowych mszach św. Bóg zapłać !
– Dziękujemy wspólnocie kapłańskiej naszego dekanatu Lipnica ; proboszczom i katechetom za obecność,modlitwę i pomoc duszpasterską – na ręce ks. Dziekana ze Starego Wiśnicza.
– Dziękujemy księżom rodakom za ich wczorajszą i dzisiejszą obecność ,za utrzymywanie więzów ze swoją rodzinną parafią -Diakonowi Tomaszowi za pomoc w liturgii odpustowej…
– Dziękuję P. Organiście Stanisławowi za troskę o czystość kościoła oraz za przygotowanie śpiewów liturgicznych.

12. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny , Promyczek Dobra dla dzieci.

13. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

 

Niech dzisiejsze spotkanie w tej odpustowej Eucharystii z Jezusem i naszą Patronką św. Małgorzatą,umocni naszą wiarę, abyśmy we współczesnym świecie byli odważnymi świadkami Chrystusowej Ewangelii i zasłużyli na wieczną nagrodę, która stała się już udziałem naszej Świętej.

Dodaj komentarz