XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.07.2020 r.

XIV Niedziela Zwykła – 5.07.2020 r.

1. 1. Dziś pierwsza niedziela nowego miesiąca lipca. Po każdej mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu.
– Od dziś nie będzie już Mszy świętej o godz. 14.00, która była celebrowana w czasie obostrzeń, gdy była ograniczona liczba uczestników liturgii.

2. Zakończyła się renowacja instrumentu organowego. Dodany jest nowy głos tzw. tremolo, wymieniony został system dostarczający powietrze do piszczałek- nowe wiatrownice, zmieniony został też silnik na bardziej wyciszony- produkcji węgierskiej, dokonano tez konserwacji innych podzespołów instrumentu.

3. W najbliższą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Małgorzaty P i M, naszej Patronki.
– Już w piątek od godz. 18.30 – 20.30 będzie można skorzystać z Sakram. Pokuty. Będą obcy kapłani, zatem prosimy abyśmy przygotowali się duchowo do zyskania Odpustu Zupełnego.
– W sobotę 11 lipca tradycyjnie zbierzemy się na Cmentarzu o godz. 19.00, aby uczestniczyć we Mszy św. za naszych bliskich zmarłych. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Pamiętajmy o segregacji odpadów…… Złożony dar serca podczas tej Mszy św. na cemenciarzu będzie przeznaczany będzie na utrzymanie jego czystości.
– UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA w niedzielę 12 lipca.
Msze św. według porządku niedzielnego: 7:00, 9:00. 11:00, 15:00.
– Prosimy, aby grupy niosące feretrony przygotowały się wcześniej do tej czynności.

4. Sprzątanie kościoła w sobotę:
Kita Stanisław, Zatorska Elżbieta, Zatorska Maria, Dudziak Józef , Dudek Alicja, Stańdo Grzegorz, Koźbiał Mirosław, Judka Paweł, Sowiński Tomasz, Stoklosa Andrzej

5. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

6. Parafia organizuje autokarową, 4 dniową pielgrzymko-wycieczkę do narodowego Sankt. Maryjnego w Czechach w Sviatej Horze oraz do innych miejsc Czech zwanych skarbami UNESCO takich jak : Praga, Karlowe Vary, Kutna Hora.
Termin tej 4-dniowej wyprawy od czwartku 23 lipca do 26 lipca 2020 r. Bliższe szczegóły znajdują się na afiszu w gablocie parafialnej. Zapisy chętnych przyjmujemy w zakrystii w miarę wolnych miejsc.
– Koszt : 950 zł oraz 85 euro.

7. Polecamy prasę katolicką: ,,Gość Niedzielny”, miesięcznik ,,Miłujcie się”.

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii