XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020 r.

XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020 r.

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela czerwca jest pierwszą tegorocznych wakacji. Bożej Opatrzności polecamy dzieci i młodzież, które w miniony piątek rozpoczęły czas wakacyjnego wypoczynku, aby ten czas przeżywały bezpiecznie, mądrze i zdrowo w zażyłej przyjaźni z Bogiem.
– Dziś po raz ostatni celebrowana będzie dodatkowa Msza św. recytowana o godz. 14.00 wprowadzona w czasie obostrzeń związanych z pandemią.

2. Jutro w kalendarzu Kościoła przypada wspomnienie wielkich Apostołów św. Piotra i Pawła.
Msze św. w naszej świątyni będą odprawiane o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00. W tym dniu modlimy się za osobę Papieża Franciszka, by z pomocą Ducha św. prowadził bezpiecznie Kościół do portu zbawienia.
OFIARY zebrane w tym dniu są przeznaczone do dyspozycji Ojca św. na cele charytatywne K-ła /pomoc biednym…/

3. W tym tygodniu przypada I czw., I pt. i I sob. miesiąca lipca. Okazja do Spowiedzi św., zwłaszcza dla dzieci szkolnych oraz tych po I Komunii św. /na zakończenie roku szkolnego/ w środę, I czwartek i I piątek. Niech Komunia pierwszopiątkowa będzie podziękowaniem za dobrze , zdrowo przeżyty rok szkolny, niech będzie też prośbą o szczęśliwe przeżywanie wakacji.
– Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych w I piątek prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. We czwartek wspominamy Najśw. Maryję Pannę Tuchowską, czczoną w diecezjalnym Sanktuarium w Tuchowie.

5. Modlitwę Różańcową przed środową Nowenną 1 lipca 2020 r poprowadzi Róża P. Cecylii Rusak i Rozalii Chytroś.

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. Sprzątanie kościoła:
Tyrała Cecylia, Krzysiek Henryk, Śliwa Janusz, Bujak Marek, Pijanowski Józef, Khmarski Oleg, Mordarski Mirosław, Bujak Janusz, Jagielski Marek, Bujak Robert.

8. Polecamy prasę katolicką: ,,Gość Niedzielny”, miesięcznik ,,Miłujcie się”.

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii