XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020 r.

1. Niedziela dzisiejsza jest w naszej parafii dniem,w którym 22 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Łąkty i Trzciany przeżywa swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym Uroczystość I Komunii św. /na Mszy św. o godz. 11.00/.
Gratulujemy im tej chwili, którą przyszło im przeżywać w trudnych warunkach pandemii i życzymy, aby przez całe życie, z pomocą swoich rodziców i bliskich, trwały w tej wyjątkowej przyjaźni z Jezusem obecnym w Komunii św.
– Przez najbliższy tzw. Biały Tydzień, który będzie trwał wyjątkowo tylko do środy, dzieci będą dziękować Bogu za otrzymany dziś dar Komunii św. uczestnicząc w wieczornych nabożeństwach. We wtorek dzieci udadzą się z rodzicami do Sanktuarium Maryjnego w pielgrzymce autokarowej, a by Maryi podziękować za wszelkie łaski i prosić Ją o inne potrzebne łaski.
– Rodzicom tych dzieci dziękuję za dar na rzecz parafii w postaci nowych szyb umieszczonych w wejściowych drzwiach świątyni.
– Dziękujemy też za ustrojenie wnętrza kościoła oraz wysieczenie trawy na zewnątrz.

2. Dziś przeżywamy też Diecezjalne Święto Rodziny, w którym nasza diecezja modli się o błogosławieństwo Boże, miłość, zgodę i wszelkie inne potrzebne łaski dla wspólnot rodzinnych, które tworzymy.

3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny, który jak wiemy miał specyficzny przebieg ze względu na pandemię. Chcemy jednak Bogu wyrazić wdzięczność, że pomimo wielu trudności udało nam się bezpiecznie go przeżyć. Wdzięczność tę wyrazimy udziałem we Mszy św. na Zakończenie Roku.
I tak :
– we czwartek o godz. 8.00 – Msza św. dla kl. od 0 do Kl. III
– w piątek o godz. 8.00 – Msza św. dla kl..IV do kl. VIII

4. W najbliższą środę 24 czerwca po Mszy św. i po Nowennie comiesięczna – ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCA ŚW.

5. Dziękujemy mieszkańcom Łąkty Zadziela i Poddziela za to ,że w ub. poniedziałek tak bardzo licznie odpowiedzieli na naszą prośbę i sprawnie przeprowadzili kosmetykę wzgórza Dobrego Pasterza. Bóg zapłać !
– Dziękuję P. Grabarzowi Jarosławowi za wysieczenie terenu naszego cmentarza.

6. Zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

7. Sprzątanie kościoła:
Śliwa Zbigniew – Kącki Krzysztof – Śliwa Grzegorz – Mikołajek Grzegorz – Kłósek Stanisław – Pijanowski Stanisław – Bodurka Irena – Lus Robert – Matras Tomasz – Bodurka Wilhelm

8. W najbliższą środę 24 czerwca wspominamy Narodziny św. Jana Chrzciciela, a w sobotę 27 czerwca Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

9. SPOTKANIE członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej przed Uroczystością Odpustową w środę o godz. 19.30.

10. Od wtorku firma rozpoczyna planowaną rewitalizację naszych organów. Obiecuje, że prace będą postępować w szybkim tempie, ponieważ pewne podzespoły zostały wcześniej przygotowane w pracowni.

11. Polecamy prasę katolicką: najnowszy Promyczek Dobra dla dzieci oraz Gość Niedzielny.

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

13. Msze św. gregoriańskie poza parafią za śp. Czesławę Stokłosa rozpoczną się w najbliższą środę . Intencje są wywieszone w gablocie parafialnej i na internetowej stronie parafii – MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE od 24.06.2020

14. Dodatkowe Msze św. niedzielne recytowane o godz.14.00 będą jeszcze celebrowane dziś i w najbliższą niedzielę.

Dodaj komentarz