XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020 r.

1. Dzisiejsza II-ga niedziela czerwca obchodzona jest jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych. K-l modli się za tych, którzy w bestialski sposób ponieśli śmierć, ginąc za wolność Ojczyzny.
– Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę przeznaczone na prace remontowe naszego instrumentu organowego.

2. Trwa nadal Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesjach wokół kościoła i modlitwy o uchronienie nas od nieszczęść. Uroczyste zakończenie Oktawy w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Zakończenie będzie połączone,jak zawsze z błogosławieństwem małych dzieci oraz wianków zrobionych z pierwocin ziół i kwiatów tej wiosny.

3. Także we czwartek o godz. 16.00 egzamin kl. VIII z wiedzy katechetycznej przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Zgodnie z wytycznymi Kurii na egzaminie winien być obecny przynajmniej jeden rodzic.

4. Kolejne Spotkanie Katechetyczne przygotowujące dzieci Kl. III przed I Komunią św. we wtorek o godz. 16.30.

5. Uroczystość I Komunii św. dzieci z Kl. III zŁąkty i Trzciany w najbliższą niedzielę – 21.06 na Mszy św. o godz. 11.00.
– Spowiedź św. tych dzieci i ich rodziców, krewnych w najbliższą sobotę 20.06 o godz. 9.00. Będzie dodatkowo 2-óch obcych księży.

6. W najbliższy piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Ponieważ jest to uroczystość, zatem w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
– W sobotę 20 czerwca Wspomnienie Niekopalnego Serca N.M. Panny.

7. W kalendarzu Kościoła wspominamy w środę św. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, zakonnika, wielkiego orędownika ubogich, Założyciela Zakonu Albertynów i Sióstr Albertynek.

8. Najnowsze zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

9. Sprzątanie kościoła:
– Burek Stefan, Burek Piotr , Mróz Marian, Staszel Józef, Staszel Maria, Zachariasz Piotr, Stochel Kazimierz, Jagielska Bożena, Kącki Józef i Kita Michał.

10. Bardzo serdecznie prosimy przedstawicieli rodzin z Łąkty Dolnej-Poddziela i Zadziela na 1 godzinę w najbliższy poniedziałek, zaraz po Procesji Eucharystycznej, a jeśli byłaby deszczowa pogoda to na kolejny następny dzień, aby wyplewić naszą wizytówkę parafialną jaką jest Wzgórze Dobrego Pasterza.

11. Polecamy prasę katolicką: najnowszy Promyczek Dobra dla dzieci oraz Gość Niedzielny.

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Dodaj komentarz