NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 07.06.2020 r.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020 r.

1. Dziś I-sza Niedziela czerwca, w której Kościół oddaje cześć Bogu w Trójcy św. Jedynemu. Tajemnica Trójcy św. to największa tajemnica naszej wiary. Znak krzyża św. czyniony na piersiach jest najkrótszym wyznaniem wiary w tę tajemnicę.
– Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
– Niedziela dzisiejsza jest obchodzona w Polsce od kilku lat jako Dniem Dziękczynienia Bogu za Jego Opatrzność nad Narodem. Główne uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
– Dziś nie ma już Mszy św. o godz. 17.00.

2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Kościół oddaje publiczną cześć Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakram. Czyni to w procesjach eucharystycznych do 4 ołtarzy. Ze względu na pandemię, w tym roku taka procesja odbędzie się na placu przy kościele oraz przy budynku nowej plebani, gdzie będą umieszczone 4 ołtarze. Dzieci sypiące kwiatki i z dzwonkami będące pod opieką rodziców uczestniczyć będą w procesji stojąc w odpowiednim szyku, który zostanie ustawiony przez Strażaków z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa.
– Procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Feretrony będą też niesione w ograniczonej liczbie przez wybrane grupy.
– Msze św. w Boże Ciało będą tylko trzy: godz. 7.00, 9.00 z procesją i popołudniowa o 15.00.
– OFIARY zebrane w tym dniu są przeznaczone od wielu lat na potrzeby Hospicjum,którego funkcjonowanie wspierają datki wiernych w Uroczystość Bożego Ciała.…

3. Kolejne spotkanie przygotowawcze do I Spowiedzi i Komunii św. dla dzieci kl.III we wtorek o godz. 17.00 .

4. Kalendarz Kościoła katolickiego wspomina:
– pon. 8.06 – św. JADWIGĘ KRÓLOWĄ
– sob. 13.06 – św. ANTONIEGO z PADWY, Patrona rzeczy zaginionych

4. W tym tygodniu przypadają : I czw., I pt. i I sob. miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. przed mszami św. i podczas Adoracji Najśw. Sakram. w pon, środę i piątek.
– Bardzo prosimy, aby Rodzice przypominali dzieciom o I piątku miesiąca.
– Złagodzenia epidemiologiczne pozwalają już na wizytę kapłana z Komunią św. u chorych. Zapisy w zakrystii.

5. Sprzątanie kościoła: Wilgocki Piotr, Burek Zdzisław, Stawarz Paweł, Pytel Zbigniew, Dudzic Józefa, Bobak Wojciech, Lech Lucek, Bobak Władysław, Studziński Kazimierz, Kłósek Stanisław.

6. Bardzo prosimy, aby właściciele wykupionych miejsc na groby postawili tabliczkę z informacją, że dane miejsce jest już zajęte. Taka tabliczka pozwoli uniknąć sytuowania grobów przez inne osoby.

7. Ofiary złożone na tacę i do kopert w przyszłą niedziele, będą nadal przeznaczane na remont organów, który ma być ukończony, jak zapewnia firma, na naszą Uroczystość Odpustową 12 lipca.
– Dziękujemy P. Rafałowi Królowi z Trzciany za wykonanie prac zabezpieczających przy schodach wejściowych do kościoła. Pod wpływem mrozu oderwane płytki schodowe zostały ponownie przyklejone.

8. Bardzo serdecznie prosimy aby ci, którzy wykupili miejsca na cmentarzu pod grobowiec dla siebie lub najbliższych z rodziny byli łaskawi w najbliższym czasie, możliwie szybkim, postawić w wykupionym miejscu tabliczkę z napisem: ZAJĘTE. Będzie to informacja dla P. Grabarza, który nie zna planu rozmieszczenia przyszłych mogił informacja,że w tym miejscu nie będzie sytuowany grób dla kogoś innego.
– Przy tej okazji ponawiamy wciąż naszą prośbę i apel o mądre segregowanie śmieci i nie wyrzucanie ich na inny np. sąsiedni grobowiec, co niestety czasem się zdarza….

9. W kalendarzu Kościoła przypadają wspomnienia:
– w piątek bł. Wł-awa SITKO ,Rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie, który zginął w Auschwitz.
– w sobotę św. ANTONIEGO z Padwy, Patrona rzeczy zaginionych.

10. SPOTKANIE lektorów przed Urocz. Bożego Ciała w środę po Nowennie.

11. W Urocz. Bożego Ciała Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele o godz. 20.00 przygotowana przez młodzież. Mogą wziąć udział także osoby dorosłe.

12. Polecamy prasę katolicką: najnowszy Promyczek Dobra dla dzieci oraz Gość Niedzielny.

13. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii