ZESŁANIE DUCHA ŚW. – 31.05.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zesłania Ducha Św. – 31.05.2020 r.

1. Niedziela Zesłania Ducha św., którą dziś przeżywamy kończy Okres Wielkanocny w Kościele. Ze względu na pandemię, ks. Biskup A. Jeż przedłożył o tydzień do Niedzieli Trójcy czas korzystania z przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Zachęcajmy tych, którzy jeszcze nie byli do Komunii św. w tym okresie, aby wypełnili ten obowiązek, który wypływa z 2. i 3. Przykazania Kościelnego.
– Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 15.00 i 17.00
– Ze względu na złagodzenia dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszy św. od najbliższej niedzieli znosimy Mszę św. o godz. 17.00

2. Jutro Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele : 6.30, 9.00 i 18.00 Przyjdźmy do świątyni, aby Maryi podziękować za Jej opiekę nad nami i prosić Ją o dalszą pomoc w życiu osobistym i rodzinnym.

3. Kończymy miesiąc maryjny maj. O godz. 15.00 ostatnia Majówka. Już jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najśw. Serca P. Jezusa.
– Jutro też obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy polecać Bogu dzieci nasze i całego świata, aby miały należytą opiekę oraz dobre warunki dla duchowego i materialnego rozwoju.

4. W tym tygodniu przypadają : I czw., I pt. i I sob. miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. przed mszami św. i podczas Adoracji Najśw. Sakram. w pon, środę i piątek.
– Bardzo prosimy, aby Rodzice przypominali dzieciom o I piątku miesiąca.
– Złagodzenia epidemiologiczne pozwalają już na wizytę kapłana z Komunią św. u chorych. Zapisy w zakrystii.

5. Dla tych którzy w ub. roku przyjęli Sakram. Bierzmowania organizujemy Rocznicową Mszę św. dziękczynną w I piątek o godz. 20:00 poprzedzoną pół godzinną Adoracją Najśw. Sakr. Od 19.30 podczas tej Adoracji będzie okazja do skorzystania ze Spowiedzi św.

6. Kolejne Spotkanie Katechetyczne dla dzieci kl.III z Łąkty i Trzciany przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o godz. 17.00 w kościele.

7. Spotkanie uczniów kl.VII , którzy przygotowują się do egzaminu promującego przyjęcie Sakr. Bierzmowania odbędzie się pod okiem Ks. Jaromira we czwartek w kościele, bez rodziców, o godz. 15.30.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku będzie miała nieco inną organizację, inny przebieg ze względu na pandemię, o czym poinformujemy w najbliższą niedzielę. Już jednak dziś można zapoznać się z listą rodzin, które prosimy o przygotowanie ołtarzy, a która to lista jest w gablocie i na stronie internetowej Parafii -> Ołtarze na BOŻE CIAŁO – 11.06.2020 r.

9. Do sprzątanie kościoła od najbliższej soboty będą proszone 10 osobowe zespoły, które będą miały też zleconą troskę o czystość wzgórza przy Sercu P. Jezusa.
– Kołodziej Krzysztof, Dudek Dominik, Dudek Roman, Majka Janina, Pietroń Janina, Trojański Zdzisław, Janik Bronisław, Kuska Andrzej, Gądek Andrzej i Zdebski Mieczysław.

10. W najbliższą sobotę 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej nasz rodak Damian Kaczmarczyk przyjmie święcenia diakonatu w Zakonie Ojców Bernardynów. Polecajmy Jego osobę, aby z Boża pomocą i pod opieką Matki Bożej,wiernie podążał drogą zakonnego powołania przez całe życie.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 
– Od poniedziałku tj.1 czerwca rozpoczynają się Msze święte gregoriańskie za śp. Jerzego Stalmacha -> MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE od 01.06.2020

 

Dodaj komentarz