Wniebowstąpienie Pana Jezusa – 24.05.2020 r.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa – 24.05.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w której Kościół kieruje uwagę swoich wiernych na niebo, cel naszej ziemskiej pielgrzymki.
– Dziś także w Kościele obchodzimy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach, który jest nadal ograniczany w swojej działalności, a także prześladowany.

2. Najbliższa niedziela 31 maja to Uroczystość Zesłania Ducha św. zwana popularnie Zielonymi Świątkami. Kończy się wtedy okres Komunii św. wielkanocnej o którym mówi 3. Przykazanie Kościoła.
Przez cały najbliższy tydzień będzie możliwość Spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz podczas Adoracji Najśw. Sakramentu po Mszy wieczornej w poniedziałek, środę i piątek.

3. W najbliższą środę, ostatnią miesiąca maja, zapraszamy Różę Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Majówce.

4. Po wtorkowej konsultacji z Rodzicami dzieci Kl. III z Trzciany i Łąkty postanowiliśmy, że Uroczystość I Komunii św. tych dzieci odbędzie się jednak jeszcze w tym roku szkolnym, czyli w niedzielę 21 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.
– Katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii św. odbędą się w kościele z udziałem jednego Rodzica. Najbliższa taka katecheza odbędzie się w piątek 29 maja o godz. 16.30.

5. W minionym tygodniu rozebrany został budynek starej wikarówki, w której mieszkał ks. kan. Wł-aw Jemioło. Wyburzenie wymagało niespodziewanie użycia ciężkiego sprzętu. Za jego użyczenie na czas dwóch dni z operatorem dziękujemy po raz kolejny właścicielowi Firmy Hydrosprzęt z Łąkty. Także P. Pawłowi Kłóskowi z Ujazdu za użyczenie innego sprzętu do kruszenia gruzu.
– P. Mirosławowi Babiczowi dziękujemy za pomalowanie frontonu wieży, którego tynk wcześniej był konserwowany.
– P. Antoniemu Błasińskiemu z Ujazdu oraz P. Dominikowi Kuska dziękujemy za wykonanie prac elektryfikacyjnych związanych z oświetleniem figury Serca P.Jezusa oraz innych podłączeń.

6. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy we wtorek św. Filipa Nereusza, włoskiego kapłana, Założyciela Zgromadzenia Ks. Filipinów, a w piątek św. Urszulę Ledóchowską, zakonnicę, której pochodzenie wiążę się z Lipnicą Murowaną.

7. Bardzo serdecznie prosimy o umiarkowaną liczbę zniczy zapalaną na grobach bliskich, aby nie generować wielkiej liczby odpadów, na których wywóz trzeba wydawać duże pieniądze. Zachowajmy zdrowy rozsądek mając świadomość, że zbawienie duszy zmarłego nie zależy od ilości kwiatów czy zapalonych zniczy.

8. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w który najdziemy wiele artykułów dotyczących aktualnych problemów, którymi żyje Kościół i społeczeństwo.

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii

10. Sprzątanie kościoła sobota 30.05.2020 r.:
– Grabowski Marek, Zachariasz Jacek
– Łukasik Jan, Stokłosa Ryszard