VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.05.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r.

1. Przeżywamy dziś kolejną VI Niedzielę Wielkanocy. Już bowiem najbliższa niedziela 24 maja to Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przypominamy, że w trwającym do Zesłania Ducha św. Okresie Wielkanocnym katolik powinien skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz przyjąć Komunię św. w sposób sakramentalny. Codziennie jest możliwość korzystania ze Spowiedzi św. przed lub podczas Mszy św.
– Zapraszamy wciąż do uczestnictwa w nabożeństwie majowym.

2. W tym tygodniu,poprzedzającym Uroczystość Wniebowstąpienia P. Jezusa od środy zapraszamy do udziału w tzw. Dniach Krzyżowych. Tradycyjnie w procesji błagalnej wokół świątyni będziemy modlić się o szczęśliwe tegoroczne dobre urodzaje, uchronienie nas od nawałnic, powodzi i innych nieszczęść. Także o spokojny deszcz.
– W środę, czwartek i piątek będziemy modlić się we wspomnianych intencjach na Nabożeństwie Majowym. Zapraszamy.

3. Jutro obchodzimy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, naszego Rodaka.
– Z tej okazji będzie odprawiona o godz. 18.00 specjalna Msza św. w intencji naszej Parafii, zamówiona przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, by wyprosić za przyczyną św. Jana Pawła II zdrowie i wszelkie inne potrzebne łaski. Zapraszamy na wspólną modlitwę, którą poprowadzą członkowie Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej.

4. Sprzątanie kościoła:
Śliwa Józef, Michta Jakub, Śliwa Zdzisław, Basiak Grzegorz, Brzegowy Tomasz, Krawczyk Andrzej i Raczek Grzegorz.

5. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które w ubiegłą niedzielę były łaskawe złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła i inne potrzeby parafialne. Bóg zapłać !

6. Dziękujemy Strażakom z OSP Trzciana, którzy w minionym tygodniu wykonali bardzo solidną pracę i to w ekspresowym czasie przy utylizacji przedmiotów z wnętrza budynku tzw. wikarówki. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Druhów:
P. Krzysztof Kącki, P. Robert Bujak, P. Janusz Szczur, P. Jarosław Gargul oraz P. Henryk Cempura.

7. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina:
– jutro św. Stanisława Papczyńskiego, zakonnika oraz 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.
– w środę św. Bernardyna ze Sieny , kapłana
– w piątek św. Ritę, zakonnicę

8. Ks. Biskup prosi, aby przypominać o obowiązku Spowiedzi św. wielkanocnej, którą zazwyczaj odprawiamy w okresie Wlk. Postu podczas rekolekcji. W naszej parafii jest zawsze możliwość skorzystania z Sakr. Pokuty w pon., środę i piątek podczas Adoracji po Mszy wieczornej lub także przed innymi Mszami św. w ciągu całego tygodnia. Czas tej Spowiedzi św. sięga do 31 maja do Urocz. Zesłania Ducha św.

9. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego dla dorosłych oraz Małego Gościa dla dzieci.

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 


Uwaga:
Ponieważ spłaszcza się krzywa zachorowań na koronawirusa w naszej Ojczyźnie oraz pojawiają się nowe złagodzenia dotyczące uczestnictwa we Mszy św. i zgromadzeń publicznych, nadto uchylane są kolejne restrykcje odnoszące się do zakładów pracy, istnieje nadzieja, że być może uda się zorganizować Uroczystość I Komunii św. dzieci kl. III jeszcze w czerwcu przed końcem roku szkolnego. Decyzje zapadną być może jeszcze w tym tygodniu.

Dodaj komentarz