V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r.

1. Dzisiejsza piąta Niedziela Wielkanocy, druga miesiąca maja zwykle bywa w naszej Parafii niedzielą, w której przeżywamy Uroczystość I Komunii św. Tym razem ze względu na epidemię termin będzie inny, zupełnie zmieniony.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie Majowym w kościele lub gdy czas nie pozwala to przy kapliczkach, bądź w domu. Znajdźmy czas by wypraszać u Maryi bezpieczeństwo zdrowotne swoich rodzin.

3. Kalendarz Kościoła katolickiego wspomina w tym tygodniu trzech świętych ogrodników:
– we wtorek – św. Pankracego,
– w środę św. – Serwacego,
– we czwartek św. – Bonifacego.
Będziemy modlić się przez wstawiennictwo tych patronów o dobrą pogodę dla sadowników oraz rolników.
– We czwartek nadto wspominamy św. Macieja Apostoła, a w piątek św. Zofię męcz.wdowę.
– w sobotę wspomnienie św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski

4. Sprzątanie kościoła:
Madej Konrad, Halberda Piotr, Biros Kazimierz, Biros Grzegorz, Kopera Zenon ,Śliwa Tadeusz oraz Śliwa Lucyna

5. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. Wczoraj Rada Ekonomiczna zgodnie z wytycznymi ks. Bpa postanowiła, że w zaistniałej sytuacji nie będą podejmowane nowe inwestycje w parafii, a jedynie dokończone zostaną te rozpoczęte. Gdy chodzi o naszą parafię tą inwestycją, zresztą nie tak bardzo kosztowną, będzie dokończenie renowacji organów. Mamy już zakupione pewne podzespoły, w pracowni robione są nowe mieszki, mamy też zgromadzone środki pieniężne przekraczające ponad połowę kosztów inwestycji. Dziękuję właścicielom Firmy Hydrosprzęt i Hydrotrans z Łąkty Dln. oraz współwłaścicielom za hojnie przekazane środki, w wielkości, które pokrywają połowę kosztów inwestycji. BÓG ZAPŁAĆ!!! W takim wypadku byłoby czymś niezrozumiałym by pozostałą część nie była w stanie sfinansować reszta parafian. Organy bowiem nie są tylko własnością Firm, które sponsorują ich renowację, ale całej wspólnoty parafialnej.

6. Na Ujeździe została kompleksowo odnowiona Kaplica św. Kingi. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wyszli z inicjatywą jej odnowy i zaangażowali swoje środki, swoją pracę by dokonać tego dzieła odnowy.
– Dziękujemy: rodzinie P. Kolasa, P. Marzec., P. Holota i P.Tabor, P. Stanisław Kowalczyk, P. Grzegorz Kącki oraz P. Paweł Kłósek.

7. Idąc za sugestią Episkopatu Polski oraz Ks. bpa Andrzeja Jeża, by większa liczba wiernych mogła brać udział w niedzielnej Mszy św., organizujemy dodatkową jeszcze Mszę św. w niedzielę o godz. 17.00. Chodzi bowiem o bardziej bezpieczne uczestnictwo wiernych w niedzielnej Eucharystii. Ten program z większą ilością Mszy św., będzie obowiązywał od najbliższej niedzieli 17 maja aż do czasu odwołania.

8. Dziękujemy za nabywanie prasy katolickiej, bo w te sposób wspieramy katolickie media. Polecamy najnowszy nr Gościa Niedzielnego oraz Promyczek Dobra dla dzieci..

9. W piątek 13 maja wspominamy 113 rocznicę Objawień Matki Bożej we Fatimie /Portugalia/. Będziemy w tym dniu modlić się do M.Bożej Fatimskiej o ustanie pandemii.

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Codziennie transmisja Modlitwy Różańcowej z naszego kościoła o godz. 20.30 na You Tubie /KSM oddział w Trzcianie/.

 

Dodaj komentarz