IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3.05.2020 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterze – 3.05.2020 r.

1. Dzisiejsza I-sza niedziela maja to IV Niedziela Wielkanocy zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Ta intencja będzie przedmiotem modlitwy w ciągu całego Tygodnia Modlitw o Powołania podczas nabożeństw majowych. Zapraszamy do uczestnictwa w Majówkach bądź to w kościele, bądź przy kapliczkach przydrożnych.
– W imieniu ks. biskupa Ordynariusza dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapałać wszystkim, którzy złożyli dziś ofiarę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które funkcjonuje tylko dzięki ofiarności wiernych.

2. Dziś wspominamy 229. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była nowatorska na ówczesne czasy i komplementowana do dziś jako szczególny akt prawny, regulujący ustrój państwa.

3. W kalendarzu Kościoła Katolickiego wspominamy :
– w poniedziałek 4 maja – św. FLORIANA MĘCZ, Pattona Strażaków i Hutników.
– w środę 6 maja – św. FILIPA i JAKUBA Apostołów .
– w piątek 8 maja – św. STANISŁAWA BPA i MECZENNIKA, Patrona Ojczyzny i naszej diecezji tarnowskiej.
Ponieważ wspomnienie św. Stanisława ma rangę uroczystości dlatego nie obowiązuje w piątek abstynencja do pokarmów mięsnych.
– W piątek przypada 75. rocznica zakończenia II wojny światowej. Będziemy modlić się o pokój na świecie, o zgodę w naszej Ojczyźnie.

4. Sprzątanie kościoła :
Konopka Antoni, Bębenek Edward ,Starsiak Andrzej, Pach Stefan ,Kuśnierz Jerzy, Kącki Adam, Celuchowska Ewa.

5. Ofiary złożone do kopert od rodzin z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na cele parafialne /na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła/ .
– Po raz kolejny wyrażamy wdzięczność pod adresem tych wszystkich ,którzy rozumieją sytuację i wspierają swoją , choćby skromną ofiarą działalność parafii . Bóg zapłać !!

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej : Gość Niedzielny …

7. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii