III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020 r.

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela miesiąca kwietnia to III-cia Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna. Kościół zwraca naszą uwagę na wartość tej wyjątkowej Księgi, w której zawarta jest mądrość Boża, a według której winniśmy prowadzić nasze życie, by osiągnąć zbawienie. Warto postawić sobie więc pytanie, jak często sięgamy po lekturę tej Świętej Księgi Życia?
– Dziś także w Polsce przypada Dzień Modlitw za Kierowców. Prośmy w naszych modlitwach o bezpieczeństwo dla wszystkich tych, którzy poruszają się po naszych drogach: kierowców i pieszych ….

2. W najbliższą środę, ostatnią miesiąca po Nowennie Zmiana Tajemnic Różańca św. Ze względu na ograniczenia niech np. z każdej róży przyjdzie do kościoła po 3-4 osoby, inne będą mogły już uczestniczyć tylko na zewnątrz świątyni.
Będzie możliwość Spowiedzi św. przed I piątkiem przed lub podczas Nowenny oraz później w czasie trwania Adoracji Najśw. Sakram.

3. W najbliższy I piątek rozpoczynamy piękny miesiąc Maryjny – maj, a z nim tradycyjne Nabożeństwa Majowe zwane Majówkami. W naszym kościele Majówka codziennie o godz. 18.00. ZAPARASZAMY do udziału w tych nabożeństwach w kościele, bądź przy kapliczkach z zachowaniem tych przepisów bezpieczeństwa,które odnoszą się do zgromadzeń religijnych…
– W I piątek okazja do Spowiedzi św. przed mszami św. i w trakcie ich trwania oraz podczas Adoracji Najśw. Sakram. Od 18.30 do 19.00 – Dzieci mogą też korzystać z Sakram Pokuty w towarzystwie Rodziców lub Opiekunów .
– W I piątek wspominamy tez św. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA, Patrona ludzi pracy.

4. W I sobotę tj. 2 maja – Dzień Flagi, Dzień Modlitw za Polaków na Emigracji . Wywieśmy flagę, symbol naszego patriotyzmu na domach, zakładach pracy,urzędach.
W SOBOTĘ 2 MAJA przeżywamy UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI, Jest ona przeniesiona z niedzieli 3.05 dlatego w sobotę Msze św. w naszej parafii będą jak w każdą niedzielę, czyli o godz.7.00, 9.00, 11.00 i o 15.00 z Majówką .
– Uroczystość Królowej Polski wiąże się także z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja .

5. Najbliższa niedziela 3 maja to Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Złożone ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które działa dzięki ofiarom składanym przez wiernych.

6. SPRZĄTANIE świątyni wyjątkowo w I piątek o godz. 19.00:
Szewczyk Jarosław, Szewczyk Wiesław, Kłósek Paweł, Łyduch Maria, Stańdo Tomasz.

7. Podjęta została już decyzja co do terminu Uroczystości I Komunii św. dzieci Kl.III w naszej Parafii. Jeśli nie zaistnieją jakieś inne, nowe, nieprzewidziane okoliczności, to tym terminem będzie II-ga niedziela września, czyli 13-tego września br.

8. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego , aby obok informacji radiowych i telewizyjnych mieć także inne informacje ze źródła kościelnego.

9. Dziękujemy i składamy SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ tym wszystkim,którzy w trudnym czasie dla nas i dla naszych Rodzin, a także dla Kościoła i Parafii, byli łaskawi złożyć w ostatnim tygodniu swój dar serca na potrzeby funkcjonowania naszej Wspólnoty Parafialnej.

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 


Przypominamy, że wizyta kapłana z posługą sakramentalną w domu osób starszych, seniorów i chorych jest możliwa po uprzednim uzgodnieniu, osobistym spotkaniu z kapłanem lub za pomocą mediów elektronicznych: np. telefonu 14-613-60-13.

Dodaj komentarz