NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA – 19.04.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r.

1. Dzisiejsza II-ga niedziela Wielkanocna jest od 20 lat, czyli od 2000 r. z ustanowienia św. Jana Pawła II Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Główne uroczystości odbywają się dziś, choć w skromnym wymiarze ze względu na epidemię, w Światowym Centrum Bożego Miłosierdzia jakim jest Bazylika Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Krakowie.
Dziś rozpoczyna się też Tydzień Miłosierdzia, w którym Kościół przypomina wiernym o obowiązku świadczenia miłości miłosiernej ludziom biednym i będącym w potrzebie.
– Bożemu Miłosierdziu powierzajmy w naszych modlitwach siebie, nasze rodziny oraz całą Ojczyznę, prosząc o przezwyciężenie epidemii koronawirusa.
– Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto CARITAS. Wypełnia ona bardzo ewangeliczną misję świadczenia miłości potrzebującym. Dziękujemy wszystkim członkom naszego Parafialnego Oddziału za dotychczasową ich ofiarną działalność w naszej Parafii oraz Szkolnemu Kołu CARITAS za wspieranie tej chlubnej akcji charytatywnej na rzecz naszej wspólnoty.
– Bardzo serdecznie prosimy, aby dzieci Szkoły Podstawowej z Trzciany i Łąkty Dln., które otrzymały w Wielkim Poście na lekcjach katechezy SKARBONKI Caritasu, przyniosły je do kościoła w najbliższą niedzielę osobiście lub przez swych rodziców i złożyły je na Ołtarzu Serca P. Jezusa. Z góry dziękujemy za ten gest dziecięcej dobroci wobec biednych.

2. Dziś mija 15 lat od chwili wyboru na Stolicę Piotrową papieża seniora Benedykta XVI, który w miony piątek obchodził 93. urodziny.

3. W najbliższy czwartek 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Jego grób znajduje się w Gnieźnie w tamtejszej katedrze.

4. W sobotę 25 kwietnia wspominamy św. MARKA Ewangelistę. Z tej okazji modlić się będziemy o szczęśliwe tegoroczne urodzaje na mszy św. o godz. 18.00. Jeśli pozwolą na to przepisy, będzie procesja wokół kościoła.
– Pragniemy poinformować, że w związku ze złagodzeniem przez rząd przepisów dotyczących liczby uczestników nabożeństw, aby umożliwić większej grupie wiernych uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej, już w najbliższą sobotę 25 kwietnia celebrowane będą 2 Msze św. wieczorem o godz. 18 i 20, jako niedzielne. Nie będzie natomiast w sobotę mszy św. porannej. Liczba osób, które mogą jednocześnie być w kościele jest określona 1 osoba na 15 m2 . W naszym kościele ta określona liczba wynosi ok. 50 osób.

5. Ponownie dziękujemy tym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiarę na cele parafialne, bądź to osobiście kapłanowi, bądź dokonując wpłaty na konto parafii . Bóg zapłać !!! Nr konta znajdziemy na stronie internetowej parafii w tzw. kontaktach.

6. Spowiedź św. jest możliwa przed każdą Mszą św. poranną i wieczorną. W szczególnych wypadkach jest też możliwa zawsze po konsultacji z kapłanem za pomocą telefonu lub parafialnego maila dostępnego na stronie internetowej parafii Trzciana.

7. Ponieważ pojawiły się pytania o termin uroczystości I Komunii św. dzieci kl.III informujemy, że jeśli nie wystąpią inne okoliczności lub przeszkody, to zgodnie z sugestią Kurii Diecezjalnej, najbardziej prawdopodobnym terminem jaki jest proponowany dla całej diecezji, będzie miesiąc wrzesień /druga lub trzecia niedziela/. Jednakże nie jest to jeszcze na dziś termin ostatecznie ustalony i obowiązujący.

8. Sprzątanie kościoła:
Kłósek Damian, Mochel Zbigniew, Wojas Dariusz, Wołowiec Stanisław, Bobek Jan oraz Paweł Kowalczyk.

9. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego ukaże się dopiero w tym tygodniu.

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 


ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

OD JUTRA w PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ i PIĄTEK będzie w kościele wystawiony Najświętszy Sakrament
w godz. od 18.30 do 19.30

W tym czasie obok modlitwy będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w ramach SPOWIEDZI WIELKANOCNEJ.
W SOBOTĘ zaś ADORACJA Najświętszego Sakramentu będzie możliwa od godz. 19.00 do 20.00

Dodaj komentarz