WIELKANOC – 12.04.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wielkanoc – 12.04.2020 r.

1. Przeżywamy największe święto chrześcijańskie- Wielkanoc. Jest to pamiątka największego cudu ,jakim jest Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i Jego zwycięstwo nad śmiercią ,grzechem i szatanem. Choć przeżywamy tę Wielkanoc w cieniu epidemii, to jednak z nadzieją, że z pomocą Jezusa zwyciężymy wszelkie zagrożenia naszego ducha i ciała.
Z powodu ograniczeń nie będziemy mogli przeżywać tych Świąt w szerszym gronie najbliższych osób, krewnych i przyjaciół , to jednak chciejmy zachować radosną , pełną miłości i nadziei atmosferę wśród tych ,z którymi przebywać będziemy w rodzinnym domu. Umiejmy ten czas mądrze i roztropnie wykorzystać dla dobra umocnienia więzów rodzinnych.

2. Jutro II-gi dzień Wielkanocy. Tradycyjnie wspieramy modlitwą katolickie uczelnie w tym szczególnie Katolicki Uniwersytet Lubelski .

3. Najbliższa druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Patronalne Święto CARITAS . Ze względu na epidemię nie będzie w tym roku centralnych uroczystości diecezjalnych tego święta w diecezji. Także obchody Miłosierdzia Bożego w Łągiewnikach będą bardzo ograniczone.

4. Sprzątanie kościoła :
– Kukla Rafał , Duś Dominik, Dudek Stanisław,Brzegowy Grzegorz i Mucha Jacek

5. Podziękowania :
– Dziękujemy P. Katarzynie i Pawłowi Kłósek z Ujazdu za ustrojenie kwiatami wnętrza świątyni. P. Korolom i P. Burek z Trzciany za ofiarowane kwiaty do Grobu i Ciemnicy.
– P. Mirosławowi Babiczowi za wykonane bardzo ważne prace zabezpieczające frontową elewację naszego kościoła. Powstałe pęknięcia w strukturze tynków elewacji groziły odpadnięciem. Firmie Hydrosprzęt z Łąkty za użyczenie zwyżki samochodowej, bez której te prace nie byłyby możliwe do wykonania. P. Rafałowi Królowi za prace wykończeniowe we wnętrzu budynku nowej plebani. Państwu Nędza -Sikoniowskim i P.Adamowi Stańdo za ofiarowane produkty żywnościowe na stół wielkanocny.
– Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim,którzy nabyli baranki lub paschaliki CARITAS na stół wielkanocny i w ten sposób wsparli akcję pomocy biednym i potrzebującym.
– Paniom z Caritasu za przesłane Życzenia oraz doraźną pomoc kilku starszym osobom.
– P. Organiście Stanisławowi Grabowskiemu za czuwanie nad czystością świątyni oraz za pełnioną posługę ,za wykonywane śpiewy podczas Liturgii Wlk. Tygodnia.
Bardzo serdecznie dziękujemy także tym,którzy przy nawiedzaniu kościoła złożyli ofiarę na potrzeby Parafii wrzucając ją do skarbonki, bądź dokonali wpłaty na konto bankowe Parafii – na tzw. cele kultu . Bóg zapłać !!!

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 


ŻYCZENIA  WIELKANOCNE .

Zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem i największym cudem w dziejach świata.Jest też źródłem chrześcijańskiej nadziei,że oto czeka nas inna świetlana przyszłość w  lepszym ,bardziej szczęśliwym świecie,którą przygotował nam zawsze kochający Ojciec.

Niech więc Ten  Zwycięski Jezus,Pan życia i śmierci umacnia nas i wspiera we wszystkich wydarzeniach. Życzmy sobie w tym wyjątkowym czasie Świąt Wielkanocnych ,przeżywanych w cieniu epidemii : niewzruszonej nadziei i wiary, które pomogą nam razem ze zwycięskim Chrystusem pokonywać codziennie zniechęcenia, przeciwności, lęki i obawy, grzech i śmierć. Podążajmy więc z wiarą i ufnością  każdego dnia za Tym Zwycięskim Panem ,bo tylko On,jak uczy nas historia Kościoła, może obdarzyć człowieka pełnią szczęścia,sensem życia i prawdziwym pokojem.

      ŻYCZYMY WSZYSTKIM  PARAFIANOM : Błogosławionych i Radosnych Świąt Wielkiej Nocy,w cichej obecności Jedynego Zbawiciela, Zwycięzcy śmierci,piekła i szatana.

       WESOŁEGO  ALLELUJA !!!

 

Dodaj komentarz