Wielki Piątek – informacje

WIELKI PIĄTEK

Krzyż, rozważanie Męki Pańskiej, pokuta i umartwienie oraz Grób Pański. To cztery rzeczywistości, które charakteryzują Wielki Piątek – drugi dzień Triduum Paschalnego. Warto zatrzymać się choć na chwilę o godz. 15:00, aby uczcić moment śmierci Jezusa.

Wśród wielu propozycji na ten dzień można sięgnąć po nabożeństwo Drogi krzyżowej (transmitowanej lub indywidualnie odprawionej). Można także wysłuchać Gorzkich żalów i duchowo uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej.

W obliczu niemożliwości pójścia do kościoła, proponujemy wam przede wszystkim Domową adorację Krzyża. Możecie celebrować ją w całości albo podzielić na dwa krótsze momenty w ciągu dnia lub wieczorem. Nie zapomnijcie też, że dzisiaj w duchu wynagrodzenia Jezusowi za Jego Mękę Kościół wzywa wszystkich do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do ścisłego postu, zgodnie z zasadami, których wyjaśnienie znajdziecie także w kolejnym tomiku Rytuału rodzinnego – aby pobrać plik PDF KLIKNIJ TUTAJ. Aby pobrać pliki mobi i epub – KLIKNIJ TUTAJ.

Spowiedź święta w parafii.

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę spowiedź sakramentalna w Kościele w Trzcianie w godzinach od 6.30 – 8.30, przy zachowaniu stosownej ilości osób przewidzianej prawem.

Nabożeństwa Triduum Paschalnego codziennie o godzinie 18.00. Różaniec o ustanie zarazy 20.30. Transmisja nabożeństw i modlitwy różańcowej z naszego Kościoła – KLIKNIJ TUTAJ.

Poniżej prezentujemy też Gorzkie Żale z naszej parafii.