Wielki Czwartek – ważne informacje

WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek Kościół gromadzi się na Mszę Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy Chrystusa z Apostołami. Wspominamy ustanowienie Eucharystii, czyli Mszy św. oraz Komunii św., której tak bardzo nam w tym czasie pandemii brakuje. Jezus ustanowił również kapłaństwo i zostawił nam w geście obmycia nóg przykazanie braterskiej miłości.

W tym roku nie będzie celebrowana poranna Msza Krzyżma w Tarnowskiej Katedrze. Nie będą również przygotowywane Ciemnice w kościołach parafialnych. Zapraszamy was jednak do wspólnej modlitwy w domu, która nie musi się ograniczać tylko do czasu transmisji Mszy Wieczerzy Pańskiej.

I wy możecie dzisiaj w waszych domach, przez proste gesty naśladować Jezusa. Jest na to dwojaki sposób. Po pierwsze zaplanujcie rodzinną wieczerzę, odmienną od tej w dzień powszedni. Natomiast jako modlitwę wieczorną  przeżyjcie namiastkę „Godziny świętej” czyli wspólne modlitewne czuwanie i trwanie z Jezusem konającym w Ogrójcu. Będzie to wam przypominać o tradycyjnej Ciemnicy.

Zapraszamy was do skorzystania z przygotowanego na ten dzień Rytuału rodzinnego – aby pobrać plik PDF KLIKNIJ TUTAJ. Aby pobrać pliki mobi i epub – KLIKNIJ TUTAJ.

Spowiedź święta w parafii.

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę spowiedź sakramentalna w Kościele w Trzcianie w godzinach od 6.30 – 8.30, przy zachowaniu stosownej ilości osób przewidzianej prawem.

Nabożeństwa Triduum Paschalnego codziennie o godzinie 18.00. Różaniec o ustanie zarazy 20.30. Transmisja nabożeństw i modlitwy różańcowej z naszego Kościoła – KLIKNIJ TUTAJ.