NIEDZIELA PALMOWA – 4.04.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej – 4.04.2020 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa zwana Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Jest to dla wiernych czas rozważania największych tajemnic z życia Chrystusa: Jego Męki ,Śmierci oraz Zmartwychwstania. Wprawdzie epidemia pisze inne scenariusze przeżywania tych zbawczych wydarzeń, niż dotychczas ,to jednak pomimo tych ograniczeń, będziemy mogli uczestniczyć w Liturgii Wlk. Tygodnia przez transmisję /na żywo/ z naszego kościoła parafialnego. PROGRAM nabożeństw będzie umieszczony na stronie internetowej parafii Trzciana. Prosimy śledzić na bieżąco podawane informacje.

2. Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego będą się odprawiane o jednakowej 18.00 godzinie. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu oraz Ks. Biskupa będą one miały nieco ograniczony zakres z uwagi na zaistniałą sytuację.

3. Sprzątanie świątyni :
WIELKI CZWARTEK – godz. 9.00
– Kącki Józef , Babicz Mirosław, Węglarz Piotr, Łapczyński Stefan , Natanek Jan i Kukla Stanisław
WIELKA SOBOTA – godz. 9.00
– Dec Piotr, Dusiewicz Ferdynand ,Kowalski Józef, Osikowicz Piotr, Mroczek Artur i Dudek Jan

4. Jeśliby zaistniała potrzeba pomocy materialnej lub duchowej dla osób starszych /seniorów/, prosimy takie przypadki zgłaszać Paniom z Caritasu ,bądź telefonicznie w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do świadczenia pomocy bliskim,którzy mieszkają w pobliżu miejsca naszego zamieszkania .

5. Nawiedzając w ciągu tygodnia kościół , by skorzystać z Sakramentu Pokuty bądź pomodlić się przed Najśw. Sakramentem, prosimy też, by nabywać Paschaliki lub Baranki na stół wielkanocny. W ten sposób włączamy się w wielkie i piękne dzieło charytatywne Kościoła- pomocy biednym w tym trudnym czasie epidemicznym.

6. W związku z telefonami od wiernych, którzy pytali w jaki sposób mogą złożyć ofiarę na cele parafialne, informujemy, że można to uczynić dokonując wpłaty na konto Parafii Trzciana, które jest dostępne na stronie internetowej w tzw. kontaktach. BSR K-ów Oddział w Trzcianie nr rachunku: 58 8589 0006 0030 0000 0127 0001. Prosimy w tytule dopisać: Ofiara na cele kultu. Serdecznie dziękujemy za troskę o utrzymanie kościoła oraz parafii.

7. Wszystkich zachęcamy by włączyli się do codziennej ufnej modlitwy o ustanie pandemii ,transmitowanej na żywo z naszej świątyni o godz. 20.30 /Facebook KSM oddział w Trzcianie/ . Módlmy się też oraz o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego w jedności z cierpiącym i umęczonym Chrystusem ,który ostatecznie odnosi zwycięstwo nad śmiercią , grzechem i szatanem przez Swoje Zmartwychwstanie.

8. W ciągu tygodnia będzie nadal możliwość korzystania z Sakramentu Pokuty codziennie przed lub zaraz po Mszy św.porannej oraz wieczorem od godz. 17.30 do 18.30 . Czas Spowiedzi św. w Wlk. Czwartek .Wlk.Piątek i Wlk. Sobotę podamy na stronie internetowej oraz w ogłoszeniu na drzwiach kościoła w Wlk. Środę.

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii 

Dodaj komentarz