V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

1. Dziś V Niedziela Wlk. Postu. Przeżywamy ją w cieniu epidemii, która paraliżuje życie ludzi całego świata. Chociaż nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, to możemy łączyć się duchowo poprzez elektroniczne środki łączności, które transmitują Msze św. i nabożeństwa pasyjne z różnych ośrodków religijnych. Łączmy się też w naszych rodzinach w ufnej, wspólnej modlitwie do Boga o ustanie epidemii, o cierpliwe znoszenie różnych ograniczeń i dolegliwości m.in. kwarantanny

2. W tym tygodniu przypada I czw., I piątek i I sob. miesiąca kwietnia . Ze względu na bezpieczeństwo nie będzie wyjazdu do chorych kapłana z Komunią św.
– Przez cały tydzień, codziennie jest możliwość korzystania z Sakram. Pokuty w kościele od godz. 17.30 – 18.30. Trzeba jedynie pamiętać aby liczba osób obecnych w kościele nie przekraczała 5.
Można umówić się też na Spowiedź św. przez telefon lub maila. Zachęcamy aby korzystać wcześniej ze Spowiedzi św. przed Wielkanocą!!!
– Codziennie też zapraszamy do wspólnej modlitwy o 20.30 w intencji ustania epidemii poprzez transmisję na Facebooku KSM z naszego kościoła parafialnego.
– Nawiedzając w ciągu dnia kościół, można też nabywać baranki lub paschaliki CARITAS na stół wielkanocny, przez co wspieramy akcję pomocy potrzebującym i biednym.

3. Sprzątanie kościoła :
Satoła Zbigniew, Artur Bednarz, Jerzy Bednarz, Swachta Marek, Miśkowicz Teresa i Plesiński Stanisław

4. W związku ze zmianą czasu na letni, która nastąpiła w nocy, od jutra Msze święte popołudniowe będą odprawiane o godz. 18.00 .

5. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa zwana Męki Pańskiej. Wyjątkowo nie będzie tradycyjnego poświęcenia palm i Konkursu!!! Palmy przyniesione wcześniej przed wejście główne kościoła /w tzw.wieży / lub na zewnątrz przed Mszami św. będą poświęcone po każdej Mszy św. przez kapłana. Potem można będzie je sobie odebrać.

6. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii