II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8.03.2020 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 8.03.2020 r.

1. Dzisiejsza II-ga Niedziela Wlk. Postu to także Dzień Solidarności i Postu z Misjonarzami, których wspieramy w ich trudnej misyjnej pracy w wielu rejonach świata .
– Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 14.30 . – Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 lub o 20.00…
– Dziś w Światowy Dzień Kobiet polecamy opiece Matki Bożej, najpiękniejszej z niewiast wszystkie kobiety ,by cieszyły się Jej nieustaną opieką.

2. W piątek przypada siódma rocznica wyboru papieża Franciszka. Będziemy polecać Jego Piotrową posługę Kościołowi w naszych modlitwach piątkowych podczas Drogi Krzyżowej .

3. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby parafialne.

4. Nowe zapowiedzi przedślubne w gablocie parafialnej.

5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje autokarowy wyjazd do Karkowa/Bonarka/ na film o Najśw. Sercu P.Jezusa.
Film hiszpańskiej produkcji powstał z ok. 300 -lecia objawień św. Małgorzacie ,której P.Jezus przekazał Swoje obietnice . Wyjazd we wtorek 17 marca na godz. 17.00 Zapisy chętnych w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 zł.

6. Od najbliższej niedzieli Parafialna CARITAS rozprowadzać będzie wielkanocne baranki i paschaliki na stół wielkanocny. Uzyskane środki wspomogą działalność charytatywną ,będą stanowić pomoc dla potrzebujących. Dzieci szkolne otrzymały już Skarbonki Caritas,by i one mogły włączyć się w to szlachetne dzieło pomocy biednym.

7. Próba Chóru jutro o godz. 19.00 ,a Scholi w piątek o 16.00.

8. Polecamy lekturę najnowszego nr Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra dla dzieci .

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii
* Od 11.03.2020 r. – MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE POZA PARAFIĄ od 11.III.2020