I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1.03.2020 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020 r.

1. Dzisiejsza I Niedz. Wlk.Postu to pierwszy dzień miesiąca marca. Jest to także Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
– Zapaszmy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.14.30, poprzedzone śpiewem Godzinek o Męce Pańskiej. Droga Krzyżowa w niedzielę po Mszy o 9.00 oraz w piątek o 17.00 i 20.00 .

2. Jutro w Łąkcie o godz. 15.30 ks. bp Leszek Leszkiewicz udzieli Sakr. Bierzmowania uczniom Kl.VIII z Trzciany, Łąkty, Kierlikówki oraz Leszczyny. Jest prośba, aby cała najbliższa rodzina kandydata uczestniczyła w miarę możliwości w liturgii tego sakramentu.
Niepokoi fakt, że wielu młodych bierzmowanych po przyjęciu tego Sakr. opuszcza potem niedzielną mszę św. , lekceważy sprawy wiary. Jest to niestety swoista zdrada Chrystusa, któremu przyrzekali wierność przed Bierzmowaniem… ale to też sprawa kultury i wiary..

3. W tym tygodniu przypada I czw, I pt. i I sob. miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci szkoły podstawowej już w środę przed Nowenną oraz w I czwartek przed mszą św. o godz. 17.00.
– Wyjazd kapłana do chorych w I piątek zgłaszać prosimy w zakrystii do środy .

4. Sprzątanie kościoła : Biros Marek, Bębenek Tomasz, Dulak St-aw, Niedbach Piotr, Mazur St-aw i Biros Daniel.

5. Ofiary z przyszłej II-giej niedzieli miesiąca będą przeznaczone na poczet prac remontowych prowadzonych przy organach. Pewne prace przygotowawcze firma już wykonuje w swojej pracowni .

6. W środę przypada wspomnienie św. Kazimierza Królewicza Patrona Polski i Litwy. Solenizantom składamy najserdeczniejsze Życzenia opieki św. Patrona ….

7. Ponieważ ostatnie wichury poczyniły wiele spustoszenia na cmentarzu/ potłuczone znicze,szkło na alejach,rozrzucone wieńce / .Bardzo serdecznie prosimy, aby od jutra postarać się posprzątać to wszystko,co porozrzucał wiatr i to nie tylko wokół grobów swoich bliskich .Tego nie jest w stanie wykonać P.Grabarz.

8. SPOTKANIE Caritas w środę po Nowennie,a SPOTKANIE Akcji Katolickiej w I piątek po Mszy św. wieczornej. Drogę Krzyżową w I piątek poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej.

9. Polecamy lekturę prasy katolickiej ..

10. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii
* Od 4.03.2020 r. – Msze św. gregoriańskie za śp. Józefę Gierek