V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2020 r.

V Niedziela Zwykła – 10 lutego 2020 r.

1. Dziś II-ga niedziela miesiąca lutego. Kończą się Zimowe Ferie dla dzieci i młodzieży naszego województwa małopolskiego. Jutro , z Bożą pomocą ,rozpoczynamy dalszy etap pracy edukacyjnej .

2. W najbliższy wtorek 11 lutego wspominamy Objawienia Matki Bożej z Lourdes ,które jest Światowym Sanktuarium Chorych. Od wielu lat z ustanowienia św. Jana Pawła II data 11 lutego obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw za Ludzi Chorych.. Parafialna CARITAS z racji pogodowych przesuwa wyjazd chorych do Sanktuarium na inny termin.

3. Ofiary złożone na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie….

4. Spotkanie Zespołu Synodalnego w najbliższy piątek o godz. 18.00 na plebanii. Prosimy bardzo serdecznie członków Zespołu Synodalnego o niezawodne przybycie .

5. Sprzątanie kościoła …
– Pytel Łukasz, Robak Barbara, Kuska Celestyn, Kącki Grzegorz oraz Ujejski Robert

6. W kalendarzu Kościoła wspominamy w piątek Patronów Europy: św. Cyryla i Metodego, którzy przybyli z Grecji na tereny Moraw gdzie szerzyli Ewangelię Jezusa i przetłumaczyli Pismo św. na język słowiański /głagolica/ . .

7. Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na renowację organów. Ufamy,że każda rodzina włączy się w to dzieło odnowy naszego instrumentu kościelnego na miarę swoich możliwości.

8. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny oraz tyg. Źródło.