III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.1.2020 r.

III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

1.Dzisiejsza ostatnia niedziela stycznia przypada w czasie zimowych ferii dla dzieci i młodzieży naszego województwa. Dołóżmy starań, by były one przeżyte mądrze i bezpiecznie.
– Dziękujemy za złożone ofiary na ubezpieczenie kościoła i cmentarza.
– Dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd, chorobę która wciąż zbiera swoje żniwo, zwłaszcza w krajach Afryki.
– Na Mszy św. o godz. 11.00 Konkurs Kolęd Przedszkolaków.

2. Najbliższa niedziela 2 lutego zbiega się ze Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego i za tych, którzy obrali już tę drogę . /Tomasza Kaczmarczyka i Grzegorza Piskorza/.
– Poświęcenie gromnic na wszystkich mszach św.
Na Mszy św. o godz. 9.00 uczniowie kl. III przygotowujący się do I Komunii św. otrzymają poświęcone świece.

3. W sobotę, która jest I-szą miesiąca rozpoczynamy miesiąc luty, który w Kościele Katol. jest poświęcony modlitwom za ludzi chorych i umierających.
– Trwają jeszcze zapisy chętnych na Pielgrzymkę Akcji Katol. do Wambierzyc, Kłodzka i Wrocławia w sobotę 8 lutego br.

4. Sprzątanie kościoła: Knap Jan, Knap Andrzej, Kukla Mariusz, Kamiński Wiesław oraz Tadeusz Kukla.

5. Wyjazd Pielgrzymów do Ziemi Świętej dziś po północy ok. godz. 2.00. Autokar z górnego parkingu kościelnego zabierze i wyruszy z pielgrzymami do Krakowa na lotnisko w Balicach.

6. Ze względu na ferie zimowe, Zmiana Tajemnic Różańca św. wyjątkowo odbędzie się w 8 lutego, czyli w I środę miesiąca.

7. Jutro Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Rocznicowe uroczystości w Auschwitz z udziałem władz państwowych i przedstawicieli rządów całego świata.

8. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii

9. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny oraz tyg. Źródło.