I NIEDZIELA ADWENTU – 1.XII.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

    Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa (Mt 24, 37-44)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele okres Adwentu – czas radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dobrą formą przygotowania będzie udział w pięknym nabożeństwie Rorat, które będą celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. Wcześniej śpiewać będziemy Godzinki o Niepok. Poczęciu N.M. Panny. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, także dzieci z lampionami. Tradycyjnie po Mszy św. roratniej losowanie nagród…

2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Do korzystania z Sakramentu Pokuty zachęcamy dzieci i młodzież już od środy!! W I piątek miesiąca Msza św. popołudniowa połączona ze Spotkaniem dla Kandydatów do Bierzmowania z Kl. VII i VIII o godz. 19.00 .
– Wyjazd kapłana do chorych z Komunią św. prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. W najbliższą niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.Maryi Panny. Z tej racji na Mszy św. o godz. 9.00 dzieci Kl.III z Łąkty Dln. i Trzciany przygotowujące się do I Komunii Św., otrzymają poświęcone medaliki!

4. P. Organista Stanisław rozpoczyna Wizytę Adwentową w naszych domach
przynosząc poświęcone dziś opłatki na stół wigilijny. Niech życzliwe przyjęcie Jego osoby w naszym domu, będzie nie tylko wyrazem życzliwości, ale także wdzięczności za Jego posługę w parafii. Będziemy wdzięczni, jeśli przy tej okazji złożona będzie OFIARA na Jego roczne utrzymanie przez te rodziny, które jeszcze tego nie uczyniły. Program Wizyty jest w gablocie i na stronie internetowej parafii (poniżej).

Plan WIZYTY ADWENTOWEJ P. ORGANISTY!
– Wtorek 3.XII – domy od kościoła, Zadziele, Poddziele
– Środa 4.XII – Łąkta – Półrolki i Pasternik
– Czwartek 5.XII – Trzciana: Zarzecze i Zyznówka
– Piątek 6.XII – Łąkta: Działy i domy pod Ujazdem

5. Uczestników parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej w dniach od 27.01 do 3.02.2020 r. informujemy, że Spotkanie Organizacyjne będzie miało miejsce w niedzielę 15 grudnia w budynku nowej plebani zaraz po Mszy św. o godz. 12.00. Należy wtedy przynieść ksero paszportu oraz do 22 grudnia uzupełnić pozostałą wpłatę w złotówkach.

6. Jutro Spotkanie Członków Parafialnego Oddziału CARITAS zaraz po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. godz. 16.45.

7. Zbiórka do puszek w całej Ojczyźnie w przyszłą niedzielę 8 grudnia
na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8. W kalendarzu Kościoła wspominamy :
– Wtorek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, Patrona Indii
– Środa – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, Patronki górników
– Piątek – św. Mikołaja bpa, Patrona dobroczynności
– Sobota – św. Amrożego bpa, Patrona pszczelarzy

9. Ostatnie w tym roku kalendarzowym Ofiary na cele parafialne od rodzin będą zbierane w najbliższą II-gą niedzielę miesiąca tj. 15.XII. Bóg zapłać tym, którzy zawsze są hojnym sercem wspierają inwestycje parafialne.

10. Pozostało jeszcze kilka egzemplarzy albumu: ”Kościoły diecezji tarnowskiej”. Można je nabyć w zakrystii u P. Organisty.

11. Polecamy prasę katolicką: Promyczek Dobra, Gość Niedzielny (www.gosc.pl)

12. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii

Dodaj komentarz