XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.XI.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

      Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa (Łk 23, 35-43)

1. Dziś Kościół oddaje cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata, który jest Patronem Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli lektorów i ministrantów. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za ich aktywność duszpasterską w Parafii, a także lektorom, zwłaszcza starszym, pracującym i studiującym za ich odważne świadectwo wiary i chętną posługę Słowa Bożego w świątyni…
– Dzisiejsza niedziela jest też kolejną Niedzielą Synodalną, w której pochylamy się nad zagadnieniem: jak ochronić dziedzictwo wiary i to materialne i to niematerialne /duchowe/ otrzymane po przodkach.

2. W najbliższą środę, zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczną Zmianę Tajemnic po Nowennie.

3. Najbliższa niedziela 1.12 rozpoczyna Adwent, czas radosnego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Pierwsze Roraty już w niedzielę o godz. 7.00. Zapraszamy!!!

4. Kalendarz Kościoła Katolickiego wspomina:
– Pon. 25.XI. Św. KATARZYNĘ Aleksandryjską, męczennicę, patronkę kolejarzy.
– Sob. 30.XI. Św. ANDRZEJA Ap., patrona ludzi morza…

5. Sprzątanie kościoła…

6. Próba CHÓRU w pon. o godz. 19.00.
Próba SCHOLI w piątek o godz. 15.00.

7. Otrzymaliśmy 50 pięknych egzemplarzy Albumu pt. ,,Nasze dziedzictwo – Kościoły diecezji tarnowskiej”. Album opatrzony jest kolorowymi zdjęciami i krótką historią każdej parafii, także naszej parafii Trzciana. Koszt albumu 80 zł. Można go obejrzeć przy wyjściu z kościoła. Jest do nabycia u lektorów…… Polecamy jako prezent!!!

8. W kąciku z prasą katolicką są do nabycie Mały Gość Niedzielny z lampionem na Adwent oraz Gość Niedzielny (www.gosc.pl)

9. Intencje mszy św. są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii

10. Poświęcenie i oddanie do użytku Posterunku Policji w Trzcianie z udziałem przedstawicieli władz Sejmu, Powiatu i Gminy oraz Wojewódzkiego Komendanta Policji w pon. 25.XI o godz. 11.00.

Dodaj komentarz