XXXIII Niedziela Zwykła – 17.XI.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza III-cia niedziela listopada to 3. Światowy Dzień Ubogich. Nasze ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na głodujących w Sudanie i innych krajach Afryki, które wspiera Polska CARITAS z ofiar złożonych przez wiernych /studnie, lekarstwa, zakup żywności…/
Wszystkie Parafie naszej diecezji biorą udział w corocznej Akcji Chleb Miłosierdzia. Nabywając go włączamy się też w pomoc biednym.
– W naszej parafii gościmy od wczoraj Relikwie św. Jana Pawła II, które już odwiedziły ponad 60 parafii naszej diecezji.
– Dziękuję wszystkim za obecność na wczorajszej Mszy św. i innych wczorajszych nabożeństwach /różaniec, Apel Jasnogórski…/. Panu Andrzejowi Kąckiemu za organizację tej Peregrynacji, za całą logistykę P. Sołtysowi Kazimierzowi Kołodziejowi, a członkom Akcji Katolickiej za wszelką inną stosowną pomoc.
– Państwu Katarzynie i Pawłowi Kłósek z Ujazdu dziękujemy za kwiaty i ustrojenie kościoła.
– Podziękowanie kierujemy też pod adresem Właściciela Firmy Hydrosprzęt za pomalowanie pasa drogowego przy parkingu.
– Dziękujemy P.Tomaszowi Błasińskiemu za prace elektryczne w pomieszczeniach nowej plebani.
– Pewnej osobie za złożoną ofiarę na wirtualną cegiełkę na plebanię i inne prace w jej wnętrzu.

2. Najbliższa niedziela 24.XI to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela Roku liturgicznego, Patronalne Święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy: jutro bł. KAROLINĘ Kózka, Patronkę Młodzieży, męczennicę (www.sanktuariumzabawa.pl). W środę św. RAFAŁA Kalinowskiego, zakonnika. W piątek św. CECYLIĘ męcz., Patronkę chórów, scholi i organistów i śpiewu kościelnego.

4. Sprzątanie kościoła…

5. Próba chóru w poniedziałek o godz. 20.00.

6. Od 1 stycznia 2020 r. rusza w Leszczynie dla dzieci do lat trzech Klub Malucha. Bliższe informacje i zapisy można znaleźć na stronie internetowej Gminy Trzciana lub w samym Urzędzie Gminy.

7. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny (www.gosc.pl)

8. Intencje mszy św. są już dostępne na stronie internetowej Parafii.