XXXII Niedziela Zwykła – 10.XI.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza II-ga Niedziela listopada jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obejmujemy modlitwą wszystkich chrześcijan na świecie cierpiących z powodu wyznawanej wiary w Jezusa.

2. Jutro Narodowe Święto Niepodległości /101. rocznica/. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.9.00 w intencjach Ojczyzny z udziałem władz Gminy Trzciana, dzieci szkolnych oraz innych gości. Po Mszy św. Apel Poległych przy Pomniku Ofiar wojny. Serdecznie zapraszamy do uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Przyjdźmy ochotnie na tę uroczystość, niech to będzie znak naszej patriotycznej postawy. Wywieśmy też flagę narodową na naszych domach i zakładach pracy. Można ją dziś zakupić przy wyjściu z kościoła u lektora.
– Jutro przed godz. 9.00 CHÓR Parafialn ywykona kilka pieśni patriotycznych.

3. We wtorek o godz. 8.00 rano Msza św. w intencjach nauczycieli, uczniów, pracowników Szkoły Podst. im. św. Jana Kantego w Trzcianie z racji obchodzonego Święta Patrona Szkoły .

4. W najbliższą sobotę 16.11 Peregrynacja Relikwii św. J.Pawła II w naszej parafii. Początek o godz. 18.00. Powitanie i Msza Święta, a po niej krótki Program słowno-muzyczny o św. naszym Rodaku. Potem będzie nabożeństwo z czytanymi prośbami składanymi do skrzynki. Zakończenie połączone z ucałowaniem Relikwii i Apel Jasnogórski. Relikwie pozostaną w naszym kościele do godz. 12.00 w niedzielę . Bardzo prosimy o liczny odział w tym sobotnim nabożeństwie, o pisanie jeszcze swoich próśb i podziękowań. Róże Żywego Różańca prosimy, aby zaszczyciły swoją obecnością Modlitwę Różańcową. Złożony dar serca na tej Mszy sobotniej będzie przeznaczony na Fundację św. J. Pawła II.
Więcej informacji na stronie Internetowej: Peregrynacja w Trzcianie – 16-17.XI.2019
– SPOTKANIE Akcji Katolickiej w środę po Nowennie ok.17.45 na plebani.

5. Sprzątanie kościoła.

6. Informacja dla osób zapisanych na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej! Termin wyjazdu uległ zmianie!!! Wyjazd nastąpi tydzień wcześniej tj 27 stycznia/pon/, a powrót 3 lutego 2020 r. Należy niebawem postarać się o ważny paszport !!

7. Jutro w kalendarzu Kościoła wspominamy św. Marcina, bpa Tours

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką: Gość Niedzielny (www.gosc.pl)

9. Intencje mszy św. są już dostępne na stronie internetowej Parafii. Od jutra msze św. gregoriańskie poza parafią za śp. Józefę Jagielską oraz śp. Mieczysława Widła.

Dodaj komentarz