XXX Niedziela Zwykła-Rocznica Poświęcenie Kościoła 27.10.2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

.center{text-align:center;}p{/*border-top:1px solid #eeeeee; color:#727272; padding-top:5px;*/}
.float-right{float:right; width:400px !important;height:300px !important; border-radius:0 !important;}
.float-right img{width:80%;height:100%;border: 2px solid #000000;}span.bold{font-weight:900;}

ul{list-style-type: circle;}
.podkreslnik {text-decoration:underline;}
p{border-bottom: 1px dashed #ccc;}

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela października to Rocznica Poświęcenia Naszego K-ła Parafialnego . Wdzięczną pamięcią otaczamy zmarłych i żyjących dobroczyńców naszej świątyni. Uczynimy to podczas Modlitwy Różańcowej o godz. 15.00 .
– Dziś także obchodzimy kolejną Niedzielę Synodalną poświęconą kwestii angażowania się ludzi młodych w życie parafii i Kościoła.
2. W najbliższą środę po Różańcu- comiesięczna Zmiana Tajemnic .
ZAPRASZAMY !!!
3. Uroczystość Wszystkich św. w najbliższy piątek rozpoczyna miesiąc listopad, poświęcony szczególnej pamięci naszych zmarłych . Najpiękniejszą forma pomocy dla dusz czyśćcowych to : Msza św. ,modlitwa, zyskane odpusty, Komunia św. i Wypominki. Bardzo serdecznie prosimy o wyraźne pisanie imion zmarłych, najlepiej będzie podawać w I przypadku .
We czwartek okazja do Spowiedzi św. z udziałem obcych kapłanów od godz.16.00 do 19.00 z przerwą od 17.30 – 18.00 Skorzystajmy z tej okazji,choć można się też będzie spowiadać przed Różańcem w ciągu tygodnia . We wtorek Spowiedź w tych samych godzinach będzie w parafii Łąkta .
Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych we czwartek rano !!!
W tym tyg. przypadają: I piątek i I sob. miesiąca .Prosimy dzieci szkolne o wcześniejsze korzystanie z Sakramentu Pokuty .
W Urocz. Wszystkich Świętych Msze św. w kościele tylko o godz. 7.00 i 9.00 . Tradycyjnie o godz. 13.00 Msza św. na Cmentarzu za wszystkich zmarłych, poprzedzona Modlitwą Różańcową i wypominkami o 12.30
Jak co roku pzry wejściu na Cmentarz, będzie ,można złożyć ofiarę do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchowne w Tarnowie .
-Bardzo serdeczna prośba, aby wszelkie ziemne odpady/trawa/ składać do podstawionych przyczep, inne zaś do kontenerów.. OFIARA złożona podczas Mszy św. o godz. 13.00 na cmentarzu , będzie przeznaczona , jak zawsze ,na utrzymanie czystości tego świętego miejsca.

– Podobnie jak w ubiegłym roku w Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 8.00 rano do 15.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na drodze Trzciana-Leszczyna !! Prosimy zwracać szczególną uwagę na postawione znaki drogowe …
4. Sprzątanie kościoła przed Urocz. Wszystkich Św. we czwartek rano od godz. 8.00 . Prosimy by rodziny wcześniej skontaktowały się z P. Organistą…

5. W związku ze Spowiedzią św. przed Wszystkimi Św. ,która potrwa do godz. 19.00 w Łąkcie we wtorek i u nas we czwartek także do godziny 19.00 ,Msze św. i Różaniec w naszym kościele we wtorek i we czwartek będą wyjątkowo o godz. 19.00 !!!! Chodzi o to by dać możliwość Spowiedzi św. tym, którzy powracają później z pracy. Środowa Zmiana Tajemnic będzie natomiast normalnie o 17.00 .

6. Z 16 na 17 listopada,czyli z soboty na niedzielę będziemy w naszej Parafii gościć Relikwie św. Jana Pawła II ,które peregrynują po diecezji w parafiach gdzie jest Akcja Katolicka. Cały program uroczystości będzie podany w późniejszym terminie ,ale już dziś informujemy, że będzie można od najbliższej niedzieli tj. 3 listopada wrzucać kartki z prośbami do św. Jana P.II lub podziękowaniami do przygotowanej skrzynki. Te dziękczynienia i prośby ,zostaną odczytane podczas trwania specjalnego nabożeństwa.
7. Polecamy najnowszą prasę katolicką :Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Promyczek Dobra ..

– PRÓBA CHÓRU – jutro /pon./ o gdz. 20.00
PRÓBA SCHOLI – piątek godz. 16.00

8. Intencje mszalne w gablocie parafialnej ..

Dodaj komentarz