13.10.2019 r. – XXVIII Niedziela  Zwykła; OGŁOSZENIA

XXVIII Niedziela  Zwykła- 13.10.2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza druga niedziela października to kolejny już XIX Dzień Papieski. Ofiary złożone dziś przy świątyniach do puszek są od wielu już lat przeznaczone na Fundację Nowego Tysiąclecia.
  2. Dziś w naszej Ojczyźnie niedziela wyborów do Parlamentu. Chciejmy wobec tej Matki jaką jest Polska, spełnić swój obowiązek patriotyczny, biorąc udział w głosowaniu przy urnie wyborczej.
  3. Gościmy dziś w naszej Parafii Brata Maksymiliana – Leszka Jaworskiego z Niepokalanowa, Animatora Rycerstwa Niepokalanej na całą Polskę, który przybliży nam ideę Rycerstwa, którego Założycielem był św. Maksymilian M. Kolbe.
  4. Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej-Dzień Nauczyciela. Na modlitwie różańcowej wyrazimy wdzięczność naszym zmarłym i żyjącym nauczycielom za trud wychowania.
  5. Najbliższa niedziela 20.10 to Światowy Dzień Misyjny. Obchodzony jest on w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym ogłoszonym przez Pap. Franciszka . Ofiary z tej niedzieli w całości są przeznaczone na cele misyjne Kościoła
  6. Organizowana przez Paraf. CARITAS Pielgrzymka dla Seniorów do Mogiły, na Bielany do O. Kamedułów i do Sanktuarium Matki B. Szkaplerznej w Czarnej, wyruszy z parkingu przy kościele we czw. 17 października o godz. 8.00 rano. Autokar pojedzie przez Półrolki, aby zabrać  uczestników z tego rejonu.
  7. W najbliższym tygodniu wspominamy:
    • we wtorek – św. TERESĘ od Jezusa,
    • w środę –  św. JADWIGĘ Śląską, Patronkę budownictwa kościelnego,
    • we czwartek – św. IGNACEGO z Antiochii, męczennika
    • w piątek – św. ŁUKASZA Ewangelistę Patrona Pracowników Służby Zdrowia,
    • a w sobotę – bł. Jerzego POPIEŁUSZKĘ, męczennika, kapelana Solidarności.
  8. Intencje mszalne; od soboty msze gregoriańskie za śp. Stanisława Kukla.