XXIII Niedziela Zwykła- 8.09.2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1 . Dzisiejsza II-ga niedziela września łączy się z Uroczystością Narodzenia N .M. Panny /Matki Bożej Siewnej /. Maryja w tajemnicy Narodzenia jest główną Patronką diecezji tarnowskiej. Po każdej Mszy św. błogosławimy ziarno siewne i modlimy się za rolników by wrzucone przez nich w ziemię ziarno przyniosło obfite owoce .

2. W najbliższą sobotę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża św. na pamiątkę odnalezienia w Jerozolimie relikwii krzyża św. przez św. Helenę. Po mszy św. o godz.6.30 rano w sobotę odprawimy Drogę Krzyżową jako przebłaganie za wszelkie zniewagi okazywane temu znakowi zbawienia i obrazom Matki Bożej. Będziemy w ten sposób łączyć się duchowo z ogólnopolską akcją Polska pod Krzyżem .Centralnym miejscem spotkania tej akcji będzie lotnisko we Włocławku .

3. W najbliższą środę 11.09. po Nowennie Spotkanie Członków Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej na plebani ..

4. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na nowy rok 2020 w cenie 22 zł.

5. Sprzątanie kościoła ….

6. W najbliższą niedzielę 15 lipca wspominamy M .Bożą Bolesną . Z tej racji w Limanowej w tamtejszym Sanktuarium rozpoczyna się Wielki Tygodniowy Odpust. Jego program jest umieszczony na afiszu w gablocie parafialnej.

7. Rodziców bardzo serdecznie prosimy ,aby zainteresowali się ,czy dzieci mają już właściwe podręczniki i ćwiczenia do katechezy. Niebawem będą spotkania rodziców dzieci Kl.III przygotowujących się do I Komunii św. oraz do Sakramentu Bierzmowania.

8. Polecamy najnowszą prasę katolicką z jej bardzo dobrymi artykułami …

9. Próba scholi w piątek o godz. 17.00 .Zapraszamy wciąż nowych chętnych ubogacać śpiewem liturgię w naszym kościele…

10. Msze św. na internetowej stronie o raz w gablocie parafialnej .

Dodaj komentarz