22 Niedziela Zwykła- 1.09.2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy miesiąc wrzesień, w którym 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa. Modlitwą ogarniamy bohaterów , którzy bronili naszej niepodległości i złożyli na ołtarzu Ojczyzny swoje życie.
2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. w int. Nauczycieli, Rodziców ,pracowników szkoły i uczniów o godz. 8.00 . Serdecznie zapraszamy !!!! – Inauguracja roku szkolnego w Szkole Muzycznej o godz. 12.00
– Bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcili swoje dzieci do tego by nowy rok szkolny rozpoczynały z Chrystusem, chodzi o Spowiedz św. ..
3. W tym tygodniu przypadają : I czw.,pt. i I sob. miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. będzie już w środę przed Nowenną, we czwartek… – Wyjazd kapłana do chorych z Komunią św.- zgłoszenia w zakrystii .. – W I piątek Msza św. wieczorna o godz. 19.00 4. Ponieważ nie zmieniają się podręczniki do nauczania na religii ,dlatego prosimy , aby dzieci nabywały katechizmy od uczniów starszych ,którzy korzystali z nich w ubiegłym roku . Uczmy się poszanowania papieru i lasów…. 5. Rada Parafialna na ostatnim spotkaniu w sob.24 sierpnia ustaliła,że dla potrzeb ludzi starszych i niepełnosprawnych będzie częściowo otwierana brama wjazdowa na cmentarz. P. grabarz będzie pobierał jednorazową opłatę w kwocie 100 zł od firmy, która będzie stawiała nagrobek lub pomnik. Ustalono też zarys częstotliwości koszenia trawy .Nadto będzie mógł P. grabarz napominać tych,którzy bagatelizują segregowanie śmieci lub wrzucają je w nieodpowiednie miejsce. Koszt wywozu jednego kontenera to prawie 900 zl …. 6. W najbliższą II-gą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę i do kopert będą przeznaczone na dalsze prace parafialne .. 7. Najbliższa niedziela 8 września to Uroczystość Narodzenia N.M.P. – Matki Bożej Siewnej . Po każdej Mszy św. poświęcać będziemy ziarno siewne i prosić o błogosławieństwo w pracy na roli dla rolników . – Odpust w parafii Rajbrot !! 8. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 1-8 lutego 202o r. Ponieważ trzeba wcześniej zarezerwować miejsca w samolocie i hotelach,zapisy chętnych do końca września w zakrystii.. Program, koszty i inne szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej. 9. Prasa katolicka; Gość Niedzielny, Mały Gość N. oraz Źródło . 10. Msze św. na stonie internetowej parafii i w gablocie parafialnej.

Dodaj komentarz