20 Niedziela Zwykła- 18.08.2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1.Dzisiejsza III-cia niedziela sierpnia to początek Wielkiego Tygodniowego Odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu . Szczegółowy program nabożeństw tego Odpustu jest umieszczony na afiszu w gablocie parafialnej.

2. Wczoraj rozpoczęła się XXVII Piesza Tarnowska Pielgrzymka na Jasną Górę . Pielgrzymi dotrą na Wały Jasnogórskie w niedzielę 25 sierpnia,czyli w przeddzień Święta M. Boskiej Częstochowskiej. Polecajmy opiece Maryi Królowej Polski wszystkich jej uczestników, zwłaszcza ludzi młodych .

3. W kalendarzu Kościoła katolickiego wspominamy:
– we wtorek św. BERNARDA opata,wielkiego czciciela Maryi
– w środę św. PIUSA X ,papieża ,który wprowadził wczesną Komunię św. dla dzieci,
– we czwartek Najśw. Maryję Pannę Królową
– w sobotę św. BARTŁOMIEJA Apostoła .

4. Sprzątanie kościoła :

5. Organizowana przez Parafialną CARITAS autokarowa wycieczka wakacyjna dla dzieci w Góry Świętokrzyskie ,wyruszy we wtorek 20 sierpnia z parkingu przy kościele o godz. 7.45 .

6. Przypominamy,że według wymogów Prawa Kościoła Katolickiego funkcję chrzestnego może pełnić osoba, która przyjęła Sakrament Bierzmowania i jest osobą wierzącą i praktykującą. W tym celu wydawane jest tzw. „zaświadczenie” przez parafię zamieszkania,które stwierdza ,że nie ma przeszkód , aby dana osoba mogoła pełnić wspomnianą funkcję.

7. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Źródło ..

8. Intencje mszalne na internetowej stronie parafii i w gablocie .

Dodaj komentarz