XIX Niedziela Zwykła- 11.08.2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPATERSKIE !!!

1. Dziś druga niedziela miesiąca sierpnia. Kończy się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

2. We czwartek 15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Wniebowzięcie N.M.Panny , zwaną popularnie Świętem M. Bożej Zielnej. Jest to dzień dziękczynienia Bogu za dary tegorocznego lata i za uchronienie nas od nieszczęść . Poświęcamy w tym dniu zioła, kłosy zbóż, owoce i wieńce żniwne. Będziemy błogosławić te Boże dary i wieńce na wszystkich Mszach św. Porządek mszy św. w Uroczystość Wniebowzięcia, jak w każdą niedzielę.
– Obchodzimy też w tym dniu 99 rocznicę Cudu nad Wisłą /1920 r./ Dzień 15 sierpnia jest Świętem Wojska Polskiego .

3. Dziękujemy za składane dziś ofiary na prowadzone prace inwestycyjne w parafii. Dziękujmy po raz kolejny P.Zygmuntowi Stawarzowi z Trzciany za trud wykoszenia trawy przy budynku nowej plebani . Bóg zapłać !!!

4. Sprzątanie kościoła w środę o 18.45 przed Uroczystością Wniebowzięcia N. M. Panny – lista w gablocie parafialnej.

5. W kalendarzu K-ła katolickiego wspominamy : w środę 14.08 św. MAKSTMILIANA M. Kolbe ,męczennika Auschwitz, w piątek św. STEFANA ,króla węgierskiego, Patrona Węgier , a w sobotę św. JACKA ,zakonnika .Patrona Śląska .

6. W sobotę 17 sierpnia spod tarnowskiej Katedry wyrusza kolejna, największa w Polsce , Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę . Wejście pielgrzymów na Wały Jasnogórskie ma miejsce 25 .08 w przeddzień Uroczystości M. Bożej Częstochowskiej.

7. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się dodatek -płyta z piosenkami patriotycznymi i religijnymi.

8. Intencje mszalne w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii …

Dodaj komentarz