XVII Niedziela Zwykła- 28.07.2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela lipca kończy kolejny XX Tydzień św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących. Po każdej mszy św. błogosławimy pojazdy i modlimy się o szczęśliwą drogę dla kierowców i wszystkich jej użytkowników . DZIĘKUJEMY za złożoną dziś ofiarę , która jest wsparciem dla misjonarzy, a zarazem wyrazem wdzięczności za naszą szczęśliwą dotychczasową jazdę .

2. W najbliższą środę comiesięczna Zmiana Tajemnic Różańca św. po Nowennie oraz okazja do spowiedzi św. przed I piątkiem miesiąca . Zapraszamy…..!!!

3. We czwartek rozpoczynamy drugi miesiąc wakacyjny- sierpień. Z woli Episkopatu Polski jest on od wielu lat miesiącem dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego narodu..

4. W tym tygodniu przypadają: I czw. I pt. i I sob. miesiąca sierpnia . Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z Sakr, Pokuty w dni poprzedzające I piątek. Na mszy św. popołudniowej w I piątek będzie bowiem tylko jeden kapłan….!!
– Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych zgłaszamy w zakrystii .

5. W I niedzielę m-ca wspominamy św. Jana Vianneya ,franc. kapłana, patrona proboszczów. Wcześniej we wtorek wspominamy św. Martę, patronkę gospodyń domowych, a w środę św. Ignacego z Loyoli , założyciela Zakonu Jezuitów .

6. We czwartek 1 sierpnia przypada kolejna,75 Rocznica Powstania Warszawskiego. Będziemy modlić się za bohaterów poległych w obronie naszej Ojczyzny .

7. Parafialny Oddział CARITAS organizuje dla dzieci jednodniowy , wakacyjny /rekreacyjny /wyjazd w okolice Gór Świętokrzyskich . Wyjazd ten będzie we wtorek 20 sierpnia. Bliższe szczegóły zostaną podane w najbliższą niedzielę 4 sierpnia.

8. W Nowym Sączu rozpoczyna się Tygodniowy Odpust ku czci Jezusa Przemienionego. Jego program jest w gablocie na afiszu .

9. Sprzątanie kościoła …

10. Serdecznie prosimy mieszkańców Trzciana-Rynek ,aby byli łaskawi zorganizować się na jutro na godz. 18.00 ,celem wyplewienia wzgórza przy figurze Serca P. Jezusa…. Te prace kosmetyczne i pielęgnacyjne staramy się wykonywać własnymi siłami by nie mnożyć kosztów, a zachować należyte piękno tego miejsca.

11. Polecamy najnowszą prasę katolicką…

12. Intencje mszalne w gablocie oraz na stronie internetowej parafii ..

Dodaj komentarz