XIII Niedziela Zwykła- 2019 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE !!!

1 Niedziela dzisiejsza to ostatnia miesiąca czerwca i druga wakacyjna.
W Tuchowie rozpoczyna się tygodniowy Odpust Maryjny .Program nabożeństw jest na afiszu w gablocie parafialnej .

2. Jutro rozpoczynamy nowy miesiąc wakacyjny lipiec. Najbliższa Niedziela 7 lipca to w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Patronki św. Małgorzaty P.i M. Duchowym przygotowaniem niech będzie Spowiedź św. w najbliższy piątek z udziałem obcych kapłanów od godz. 18.00 – 20.30 . Jest to I piątek miesiąca ,zatem kapłani dojadą dopiero po nabożeństwach w swoich parafiach. Dzieci szkolne niech korzystają z Sakr. Pokuty już w środę i we czwartek. Wyjazd kapłana z Komunią św. do chorych w I piątek zgłaszać prosimy w zakrystii.
W sobotę 6 lipca tradycyjnie przed Odpustem pamiętany o naszych zmarłych. Za nich będzie celebrowana Msza św. w Kaplicy o godz. 18 Prosimy uporządkować groby, zadbać o czystość miejsc wokół mogił i pamiętać o segregacji śmieci….. Ofiara złożona na tacę na cmentarzu w sobotę jest tradycyjnie przeznaczona na utrzymanie jego czystości..
W Odpust Msze św. według niedzielnego rozkładu. Na sumie o godz. 11.00 będzie obecny Ks. Bp Wiesław Lechowicz z racji Jubileuszu 5O-lecia kapłaństwa Ks. Prof. Antoniego Paciorka. Nadto będziemy dziękować za 45 lat kapłaństwa Ks Pał. Józefa Piecha , 40 lat kapłaństwa Ks. Proboszcza i 40 lat pracy organistowskiej P. St-awa Grabowskiego .

3. Plewienie wzgórza Dobrego Pasterza przez wyznaczone rodziny , jutro – poniedziałek o godz.18.00 .
– Koszenie trawy przy kościele i parkingach w środę o 18.00 .

4. Sprzątanie kościoła w sobotę przed Odpustem…

5. Próba chóru juto o godz. 20.30

6. W ostatnim tygodniu dzięki ofiarności wielu ludzi ,którzy ofiarowali swój czas ,sprzęty i środki pieniężne, udało się wykonać bardzo dużo prac przy budynku nowej plebani oraz w jej otoczeniu . DZIĘKUJEMY Panom : Paweł Kłosek, P.Wieslaw Kukla,Ryszard Banaś,Jan Dziedzic, Zbigniew Mochel. Robert Bujak, Tomasz Blasiński, St-aw Janieczek, Rafał Król, Józef Pijanowski, Edward Stabrawa, Strażacy z OSP Trzciana i Jan Dudek .

7. Prasa katolicka … Gość Niedzielny, Źródło ,Promyczek Dobra

8. Intencje mszalne na internetowej stronie parafii …..

Dodaj komentarz