Kategoria: Z życia Parafii

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał

   

Czytaj więcej

Krzyże naszego życia – spektakl

Trwający Wielki Post to czas refleksji nad własną dusza, czas głębszej modlitwy. W przeżywaniu tego świętego czasu pomógł także przygotowany przez Nieformalną Grupę Artystyczną spektakl pt.: Krzyże naszego życia”, który w dniach 14 i 15 kwietnia był wystawiany w naszej parafii. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Fotografie dzięki uprzejmości: dawidpoznanski.pl 

Czytaj więcej

Niedziela Palmowa

Tradycyjnie już obchodzona w naszej parafii jest Niedziela Palmowa. Z pieśnią na ustach z palmami w dłoniach celebrowaliśmy uroczystą Mszę Św. w Niedzielę Męki Pańskiej. Zwycięzcy konkursu: Najwyższa Palma: Kamil Furtak ok. 11 m. Sebastian Węglarz Dominik Konopka Najoryginalniejsza Palma: Piotr Osikowicz Karol Zdebski Wszystkim pozostałym, nie wymienionym z imienia dziękujemy i także gratulujemy włożonego […]

Czytaj więcej

Warsztaty Palmowe

We środę 3 kwietnia grupa młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w warsztatach palmowych wykonywanych metodą tradycyjną. Każdy z uczestników mógł przekonać się jak trudne i czasochłonne jest wykonanie wielkanocnej ozdoby. Własnoręcznie wykonaną palmę można było później zabrać do domu by poświęcić ją w Niedzielę Palmową.  

Czytaj więcej

Rekolekcje parafialne

3 kwietnia zakończyły się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Czas zatrzymania, pogłębionej refleksji oraz spotkania z Jezusem Sakramentalnym. Dziękujemy ojcu Bonawanturze za wygłoszone do nas słowo, oraz świadectwo życia modlitwą i bliskością z Bogiem. Bóg zapłać.

Czytaj więcej

Młodzieżowe Drogi Krzyżowe

Jak każdego roku o 20 w każdy piątek młodzież naszej parafii organizuje tematyczne Drogi Krzyżowe. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tych wydarzeń.

Czytaj więcej

Spektakl Bożonarodzeniowy

W tegoroczne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia włączyła się także młodzież naszej parafii. Przygotowała ona spektakl obrazujący ogromny pośpiech dzisiejszego społeczeństwa któremu ciężko zatrzymać się nad Nowo-narodzonym. Niezastąpionym przykładem dla ludzi są jednak Święci i błogosławieni, którzy wskazują na małego Jezusa – Wcielone Słowo Boże.  

Czytaj więcej

Europejskie Spotkanie Młodzieży w Madrycie

Noc sylwestrową można przeżywać na różne sposoby. Grupa młodzieży z naszej parafii wybrała w tym roku dosyć niekonwencjonalne miejsce – Europejskie Spotkanie Młodzieży które w tym roku odbywało się w Madrycie. Modlitwa, radość, nowe znajomości a przede wszystkim gościnność, tym cechują się te wyjątkowe dni w ciągu roku.

Czytaj więcej

Kolędowanie 2019

Tradycyjnie już w naszej parafialnej świątyni odbył się przegląd zespołów i chórów w wykonaniu kolęd i pastorałek.

Czytaj więcej

Odwiedziny 6 grudnia

Jak co roku 6 grudnia nasza wspólnotę parafialną nawiedził nietypowy gość.

Czytaj więcej